Spor Toto Basketbol Süper Ligi ve Turkish Airlines Euroleague’in güçlü ekiplerinden Fenerbahçe’de forma giyen Ekpe Udoh bir süredir yazdığı kendi bloguna yeni bir yazı ekleyerek 2016 yılını değerlendirdi.

Son zamanlarda saha içi ve saha dışında gösterdiği örnek performans ve davranışlar ile de Fenerbahçe taraftarının gönlünde taht kuran Udoh’un son yazısını TrendBasket ekibinden Volkan Yeğin çevirdi.

”Şunu söyleyeyim: 2016 muhtemelen hayatımının şu ana kadarki en iyi yılıydı. Geçtiğimiz yılda Avrupa basketbol sahnesine aşık olmak bu hisse kapılmamdaki en büyük etkenlerden biri. Üç şampiyonluk kazanan bir takımın parçasıydım; Türkiye Kupası, Türkiye Ligi ve Cumhurbaşkanlığı Kupası. Euroleague’de de şampiyonluk maçına çıkmayı başardık ancak sonunda kaybettik. Bu yıl, basketbola olan sevgimi alevlendirdi ve bana saha dışında sadece bir gülümseme ile yapabileceğim etkiyi gösterdi.

 Hayat bazen sizi yere serer. Ama tekrar ve tekrar ayağa kalkabilenler dünyada özel bir iz bırakır. 2015 zor bir yıldı. NBA’de kayda değer dakikalar alamamak, bana sert bir darbe oldu oyuna olan sevgim de yara aldı. Ama işler zor olduğunda bile tanrının bir planı vardı. 2015’te yaşanan olumlu bir gelişme, Hidayet Türkoğlu gibi harika insanlarla tanışmam ve arkadaş olmamdı. O ilişkimizin güzelleşeceğini biliyordu ve aynı zamanda Fenerbahçe’ye gelmemde yardımcı oldu. Onu yakınlarda görürseniz bir beşlik çakın.

  2016 kesinlikle benim için harikaydı. Dünyayı gezmek ve farklı kültürleri öğrenmek heyecan vericiydi. Aynı zamanda yurt dışındayken dünya ve hatta ABD tarihiyle ilgili çok fazla şey öğreniyorsunuz. Beni yanlış anlamayın; Amerika harika bir yer ama tarihi ve nasıl güçlendiği korkutucu. Okulda öğrendiğim tarih yarı doğru. Yurt dışında yaşamakla ilgili en sevdiğim ksıımlardan biri de yemekler. Amerika dışında çok daha taze bulabiliyorsun burada yemekleri. Türkiye’deki deniz ürünleri ise kesinlikle inanılmaz. 2016 benim için doğru yönde başka bir adımdı. Başardığımız şeylerin üzerine koymak, Fenerbahçe için Euroleague kupasını kaldırma fırsatı beni her gün sıkı çalışmaya itiyor. Aynı zamanda okullara gitmek ve Türkiye’deki insanlarla temas kurmak çok eğlenceliydi. Türkiye profesyonel kariyerimin en iyi hamlesiydi. Dünyadaki sınırsız olanakları fark etmemi sağladı. 2016’nin daha da heyecan verici olması için dua ediyorum. Haydi hepimiz 2017’de harika insanlar olabilmek için elimizden gelenin en iyisini yapalım.”

Kaynak: EuroAngle.com / Ekpe Udoh

Volkan Yeğin

Website:

Bir yorum Yaz

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir