Maç boyunca oyuna hükmeden Anadolu Efes zorlanmadan kazandı! | #GameON

THY EuroLeague’in 21. haftasında Valencia Basket’i ağırlayan temsilcimiz Anadolu Efes, karşılaşmadan 82 – 66’lık skorla galip ayrıldı.

Anadolu Efes ilk beşi: Errick McCollum – Toney Douglas – Zoran Dragic – Derrick Brown – Bryant Dunston

Valencia Basket ilk beşi: Alberto Abalde – Rafa Martinez – Aaron Doornekamp – Will Thomas – Tibor Pleiss

Karşılaşmada perdeyi açan isim Derrick Brown oldu. McCollum’dan gelen üçlükle 5 – 0’lık seri yakalayan temsilcimiz, rakibinin 7 – 0’lık serisine engel olamadı ancak buna rağmen TV molasına 13 – 12’lik skorla önde gitti. Mola dönüşünde Valencia, Green ile öne geçmeyi başarsa da Efes, momentumu sağladı ve farkı iki topa çıkardı. Temsilcimiz, büyük bölümünde üstünlüğünü koruduğu ilk çeyreği 23 – 19’luk skorla önde tamamladı.

İkinci çeyrekte de açılışı, maç başında olduğu gibi Brown yaptı. Efes, yine maç başında olduğu gibi ikinci çeyrek başında da 5 – 0’lık seri yakaladı. Valencia ise çeyrekteki ilk basketini başlangıçtan iki buçuk dakika sonra Rafa Martinez ile buldu. Kontrolü elinde tutan temsilcimiz, verimli hücumlar gerçekleştiremediği dönemlerde bile savunmadan düşmeyerek ortaya karakter koydu ve oluşan üç topluk farkı korumayı başardı. İlk yarının son dakikasına dokuz sayılık üstünlükle giren Efes, Rafa Martinez ile etkili olmaya çalışan rakibini üç oyun kuruculu beşlerle organize hücumlar buldu ve rakibinin etkili olmasını önledi. Etkili oyununu sürdüren Efes, farkı çift hanelere çıkarmayı başardı ve ilk yarının bitimine 2.05 kala Vidorreta molası geldi. (38 – 26) Mola dönüşünde bıraktığı yerden devam eden Motum, farkı 15’e çıkaran üçlüğü kaydederken, temsilcimiz soyunma odasına 43 – 31’lik üstünlükle gitti.

Barış Cevahir/TrendBasket
Barış Cevahir/TrendBasket

İkinci yarıda açılışı yapan isim Doornekamp oldu. Errick McCollum ile ikinci yarıya hızlı başlayan temsilcimiz, farkı giderek açtı. Çeyreğin son beş dakikasına 13 sayılık farkla giren temsilcimiz, çeyrek sonunda Erick Green’den gelen dokuz sayıya mani olamayınca 19’a kadar çıkan fark bir anda eridi. Buna rağmen Efes, çift haneli farkı korudu ve final çeyreğine 63 – 53’lük skorla önde gitti.

Final çeyreğinde açılış, 5 – 0’lık seri ile Valencia’dan geldi. Efes ise ilk sayılarını serbest atış çizgisinden Stimac ile buldu. 7 – 0’lık mini seri ile skoru toparlayan temsilcimiz, farkı yeniden çift hanelere çıkarmayı başardı. Efes’in kontrolü yeniden ele almasının akabinde ise bitime 3.56 kala Vidorreta molası geldi. (72 – 60) Moladan isabetsiz atışlarla dönen ekiplerin suskunluğunu bozan isim Brown oldu. Temsilcimiz karşılaşmadan 82 – 66’lık skorla galip ayrıldı.

Geri1 of 2

Maç boyunca oyuna hükmeden Anadolu Efes zorlanmadan kazandı! | #GameON

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

İlgili Haberler