Değişen basketbolla birlikte artık sadece kısaların değil uzunların da uzak mesafe şutlarının olması takımlara önemli avantajlar sağlıyor. Bunun en yakın örneği daha geçen seneye kadar kariyerinde 12 üçlük isabeti bulunan 2.16 boyundaki Marc Gasol’un sadece bu sene 16 tane üçlük atmış olması. Hatta dün sabaha karşı takımına maçı kazandıran üçlüğü de o attı.

Birçok önemli uzun oyuncunun da artık uzak mesafelerden şut atabileceğini düşünürsek artık sadece pota altını koruyan uzunların önemi biraz daha azalıyor. İşte tam da bu konunun önemini kavramış olan Dwight Howard, Atlanta’ya geldiğinden bu yana dış etkenlerden uzak basketbolunu geliştirmeye devam ediyor.

Konu hakkında konuşan Howard: ”Bu konuyu her gün idmanlarda çalışıyorum. Biliyor musunuz, bir gün bu olacak. Ancak şimdi sahada işimi iyi yapıp alabildiğim kadar hücum ve savunma ribaundu almam ve iyi bir defans yapmam gerekiyor. Hücum daha sonradan gelecektir. Üçlükler atacağım. Bunun hem benim hem takımım için yararlı olacağını düşünüyırum ancak öncellikle takım için pota altını domine etmem gerekiyor.” ifadelerini kullandı.

Kaynak: CBS Sports.com

 

Mert İşleyen

Hayatını spora adamış birisi. NBA yazarı. İletişim: [email protected]

Website:

Bir yorum Yaz

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir