THY Euroleague Top 16 Turu’nun on ikinci haftasında temsilcimiz Anadolu Efes, İspanya temsilcisi Unicaja Malaga’yı bu akşam evinde ağırlayacak. Malaga deplasmanında oynanan ilk karşılaşmadan Anadolu Efes, 85 – 75 skorla galibiyet alarak ayrılmıştı.

Bu akşam oynanacak olan zorlu karşılaşmanın öncesinde Anadolu Efes Başantrenörü Dusan Ivkovic, mücadeleye ilişin genel bir değerlendirmede bulundu. Artık son haftaları oynadıklarını ve kritik bir zaman içerisinde olunduğunu vurgulayan Koç Ivkovic, sakatlıklardan dolayı eksikleri olduğunu ancak takımının bu önemli maça en iyi şekilde konsantre olacağını söyledi.

Koç Dusan Ivkovic: “Bilindiği gibi Euroleague’de son üç haftaya giriyoruz. Takımımın Unicaja Malaga maçına en iyi şekilde konsantre olacağını düşünüyorum. Sakatlık sorunlarımız var, Doğuş Balbay ve Jon Diebler bu maçta da oynayamayacaklar. Unicaja Malaga Euroleague’de ve İspanya Ligi’nde oynadığı ve kazandığı son iki deplasman maçında çok etkileyici oynadı. Euroleague’de Cedevita Zagreb deplasmanında oyunun tamamen hakimi oldular, İspanya Ligi’nde de Laboral deplasmanında farklı kazandılar. İyi basketbol oynuyorlar. Top 16’nın ilk yarısında Malaga’da kazandığımız maçı unutmalıyız ve önümüzdeki maça en iyi şekilde hazırlanarak istediğimiz sonucu almak için en iyi mücadelemizi ortaya koymalıyız.” ifadelerini kullandı.

Başantrenör Dusan Ivkovic’in ardından takımın yıldız oyuncusu olan Bryant Dunston da bu akşam oynayacakları karşılaşma hakkında değerlendirmede bulundu. Rakibinin güçlü olduğunu ve karşısında sonuna kadar mücadele ederek galibiyet almak zorunda olduklarını ifade etti. Dunston: “Bizim için bir başka önemli maç. Son dönemde iyi maçlar çıkardık. Unicaja Malaga’nın İspanya Ligi’nde ve Euroleague’de oynadığı son iki deplasman maçını kazandığını unutmamalıyız. Bu maçı kontrolümüz altında tutmalıyız. Top 8 yarışının matematiksel olarak dışında olsalar dahi, tüm maçlarda sonuna kadar mücadele ediyorlar. Bir üst tur iddiamızı sürdürmek için bu maçtan mutlak galibiyet ile ayrılmalıyız.” şeklinde konuştu.


  • Anadolu Efes Spor Kulübü resmi sitesi

Dilara Durmuş

Koordinatör, İletişim: [email protected]

Website: https://trendbasket.net

Bir yorum Yaz

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir