Dursun Özbek: Bırakın basketbol sahada oynansın

Galatasaray Spor Kulübü, Türkiye Basketbol Federasyonu’nun kendilerini hükmen yenik saymalarının ardından açıklamalarda bulundu.

Basın toplantısına Galatasaray Spor Kulübü Başkanı Dursun Özbek, basketboldan sorumlu Yönetim Kurulu Üyesi Can Topsakal ve Galatasaray Kadın Basketbol Takımı Başantrenörü Ekrem Memnun katıldı.

 

Basın toplantısında ilk sözü alan Dursun Özbek; ” Şok edici bir kararın ertesinde hissiyatımızı görüşümüzü duruşumuzu anlatmak istedik. Bildiğiniz gibi cumartesi günü Fenerbahçe ile mücadele ettik ve onları yendik. Muazzam bir alın teri ve motivasyonla takımımız galip geldi. Sahada galip gelebilirsiniz ama bu yeterli değil. Başka güçler devreye giriyor. ” dedi.

Lynetta Kizer’in durumu hakkında konuşan ve Federasyonu sert bir şekilde eleştiren Özbek; “ Oyuncu için Bosna lisansını bizim çocuk vermiş, sonra bizim çocuğa gelmişler ABD lisansı vermişler. Bizim çocuk dediğin kim Harun? O zaman sen bırak, o çocuk olsun başkan, sen ortadan çık. Galatasaray’ın hakkını kimse yiyemez. Böyle basit yorumlarla kimse Galatasaray’ı harcayamaz. Biz çok kızgınız, bu haksızlığa isyan ediyoruz. Yapamayacağın bir görevi yapma, sen bu işi bırak. Bizim çocuk lisansı bilmeden vermiş diyor televizyonda, sen ne iş yapıyorsun? Büyük camiaların savunma hakkı vardır, Galatasaray’ın hakkına kimse zeval getiremez. Sen kimsin Harun? Tazminatını ödeyeceksin oyuncunun? Sen bu sözlerin nasıl bir arsızlık olduğunu görmüyor musun? Şu söylenenleri sizin takdirinize bırakıyorum. Bu söylenenlerin federasyon ciddiyetiyle, kamu görevlisi tutumuyla alakası var mı? Sen federasyonu bırak, Fenerbahçe’nin emir eri pozisyonunu bırak. Bırak basketbol sahada oynanın. Sokaklara taşıyacaksan basketbolu merak etme biz orada da oynarız. Federasyonu ve yanlı tutumunu protesto ediyorum” ifadelerini kullandı.

 

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

İlgili Haberler