NBA’in en önemli süper yıldızlarından olan Kevin Durant ve Kyrie Irving, Carmelo Anthony’nin basketbola dönüş şansına balta vurmuş.

The Athletic ve Stadium’dan Shams Chrania’nın aktardığı bilgilere göre yazı kötü geçiren NBA ekiplerinden olan New York Knicks, eğer Kevin Durant ve Kyrie Irving’i Knicks organizasyonuna kazandırabilseydi Carmelo Anthony’i de takıma kazandıracaktı. Netice olarak ise bu ikili, New York’un diğer temsilcisi Brooklyn Nets’e katıldı.

35 yaşına basan Carmelo, altı sezon ter döktüğü New York Knicks’te güzel izler bırakmış ve organizasyon tarihinin en başarılı oyuncuları arasına girmişti. Knicks macerası OKC Thunder’a takaslanmasıyla sona eren Melo, burada tutunamadı.

Devamında Rockets’a katılan veteran isim, burada da yalnızca 10 maça çıkabildi ve devamında Bulls’a takaslandı. Chicago ekibi ise Melo’yu serbest bıraktı ve 35 yaşındaki isim bunun akabinde takım bulamadı. Diğer bir deyişle “Hoodie Modu” yaklaşık sekiz aydır kapalı. Yaz döneminde birkaç takımın oyuncuyla ile ilgilendiği söylentileri ortaya atılsa da somut bir gelişme yaşanmadı.

Geçtiğimiz günlerde Carmelo’nun antrenörü Chris Brickley, deneyimli oyuncunun son bir veda sezonu istediğini söylemişti.


Kaynak: The Athletic

Yunus Emre Ak

Mail: [email protected] Twitter: @namidigerwhite

Website:

Bir yorum Yaz

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir