asds

Beko Basketbol Ligi’nde 18. Haftanın açılış karşılaşmasında Aykon TED Kolejliler, evinde Royal Halı Gaziantep’i ağırladı. Ted Kolejliler, büyük bir kısmını önde götürdüğü maçı son 1 dakikadaki kötü oyunuyla 75-70 kaybetti.

Maça Golubovic ile iyi başlayan taraf TED Kolejliler oldu ancak Barış Ermiş önderliğinde Royal Halı Gaziantep toparlandı ve 8 sayı farkla öne geçti. İlk çeyreğin son dakikalarını iyi oynayan TED Kolejliler farkı 2 sayıya indirdi ve ilk çeyrek 17-19 tamamlandı. TED Kolejliler ikinci çeyreğe peş peşe bulduğu basketlerle 25-21 öne geçti ve Royal Halı molası geldi. İkinci çeyreğin bitmesinde 4 dakika kala Muhammet Baygül’ün yaptığı sert faulün ardından Barış Ermiş’in kaşı açıldı ve hakemler bu pozisyonu sportmenlik dışı faul olarak değerlendirdi. Çeyreğin son dakikalarında iki takımda fazla sayı bulamadı ancak Kolej rakibi karşısında üstünlük kurdu ve ilk yarı 40-29 Kolej lehine tamamlandı.

Üçüncü çeyreğin başında iki takımda skor üretmekte oldukça zorlandı. İlk 4 dakika geçilirken TED Kolejliler 2 sayı, Royal Halı Gaziantep 3 sayı üretebilmişti. Gaziantep temsilcisi peş peşe bulduğu basketlerle 12 sayıya kadar çıkmış farkı 3 sayıya indirdi. Ancak Muhammet Baygül’ün üçlüğü ve Vanja’nın smaçının ardından fark 8 sayıya çıktı. Üçüncü çeyrek 53-44 TED Kolejliler üstünlüğüyle tamamlandı. Ted Kolejliler son çeyreğe 6-0’lık seriyle başladı ve Antep molası geldi. Royal Halı Gaziantep mola sonrası 7-0’lık seriyle farkı 8 sayıya indirdi. Maçın bitimine 4 dakika kala Borovnjak’ın basketiyle fark 5 sayıya düştü. Barış Ermiş’in ve Bremer’ın peş peşe gelen üçlükleriyle Royal Halı Gaziantep öne geçti ve maçta son 2 dakikaya girilirken Ercüment Sunter molası geldi. Son 20 saniyeye bir sayı farkla Antep temsilcisi önde girdi. Rasic 18 saniye kala serbest atış çizgisinden 0/2 ile döndü ve ardından Barış Ermiş’in turnikesi farkı 3 sayıya çıkardı. Son 10 saniye kala top TED Kolejliler’e geçti ve Royal Halı Gaziantep’in taktik faulü geldi. Ardından Vanja da serbest atış çizgisinden 0/2 attı. Facia bir maç sonu oynayan Ted Kolejliler son 20 saniyede 0/6 serbest atış attı ve büyük bölümünü önde götürdüğü maçı 70-75 kaybetti ve 8 galibiyette kaldı, Antep temsilcisi ise galibiyet sayısını 8’e çıkararak averajla Ted Kolejliler’in üstüne çıktı.

Ted Kolejliler’de Clay Tucker 12 sayı, 9 asist ve 5 ribaund ile mağlubiyete engel olamazken, Royal Halı Gaziantep’te 13 sayı, 12 asist ile Barış Ermiş maçı domine eden isim oldu.

TrendBasket

TrendBasket, dört yıldır toplamda otuzdan fazla yazar ile Türkiye'nin bağımsız ve yenilikçi basketbol portalı olarak hizmet veriyor.

Website: http://www.trendbasket.net

Bir yorum Yaz

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir