ING Basketbol Süper Ligi‘nde Darüşşafaka Tekfen ve Bahçeşehir Koleji karşı karşıya geldi.

ING Basketbol Süper Ligi’nde bu sezon ilk maçına çıkan Darüşşafaka Tekfen, Bahçeşehir Koleji karşısında sahadan mağlup ayrıldı.

İlk çeyreğe hızlı başlayan Bahçeşehir Koleji, çeyreği 26-19 önde kapattı. Darüşşafaka Tekfen ilk çeyrekte hiç üçlük isabeti bulamadı. İkinci çeyrek çok daha çekişmeli geçti ve devre arasında 42-47 Bahçeşehir Koleji üstünlüğü ile gidildi. İlk yarıda Daçka adına John Gillon öne çıkarken Bahçeşehir Koleji’nde Rıdvan Öncel ve Erick Green öne çıktı.

Üçüncü çeyreğe Andrew Andrews’ın üst üste serbest atışları ile başlandı. Bu periyotta Bahçeşehir Koleji ikili oyunları çok sık kullanırken Darüşşafaka’da Doğuş Özdemiroğlu hücumda çok fark yarattı ve 22 sayıya ulaştı. Skor bir ara 65-65’da eşitlendi ancak çeyrek sonuna 67-70 Bahçeşehir Koleji üstünlüğü ile gidildi. Son çeyrekte ise Doğuş Özdemiroğlu fırtına esti ve Darüşşafaka Tekfenli oyuncu üst üste üçlük isabetleri ile maç bitimine 3.00 dakika kala 34 sayıya ulaştı. Bahçeşehir Koleji’nde ise cevap Erick Green’den geldi ve deplasman ekibi ev sahibinin maçı çevirmesine izin vermedi. Karşılaşmanın sonucunda Bahçeşehir Koleji 91-95 galip geldi.

Bahçeşehir Koleji adına 26 sayı ile Erick Green öne çıkarken Darüşşafaka Tekfen’de Doğuş Özdemiroğlu’nun 34 sayısı yeterli olmadı.


 

Bir yorum Yaz

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir