Dmitry Kulagin, bir sene daha CSKA Moskova’da

Geçtiğimiz sezon, Euroleague finalinde temsilcimiz Fenerbahçe’yi geçerek uzun bir hasretin ardından şampiyon olan CSKA Moskova, 24 yaşındaki guardı Dmitry Kulagin’i kontratındaki opsiyonu kullanarak bir sene daha takımda tutma kararı aldı.

2015 yazında 2+1 yıllık kontrat ile anlaşmaya varan kulüp ve oyuncu gelecek sene için anlaşmanın şartlarının değişmesi konusunda uzlaşmaya vardılar.

Anlaşmanın ardından, Dmitry Kulagin: “En iyi takımda kalıp en iyi koçlar, takım arkadaşları ve yöneticilerle çalışmaya devam edeceğim için çok mutluyum. Geliştiğimi, hem kişisel olarak hem de takımla birlikte büyüdüğümü kanıtlamak istiyorum.” açıklamalarını yaparken koç Dimitiris İtoudis ise: ” Dima’nın bizimle ikinci senesi olacak. ondan kesinlikle daha fazlasını beklemeliyiz. Onu, topla yaratıcı olan ve üç sayılık atışlarda kendine pozisyon hazırlayan bir kısa olarak düşünüyoruz. Dima’nın kalıp pozisyonu için rekabet etmek istemesi bana çok önemli bir şey gösteriyor. açıklamalarında bulundu.

Geçtiğimiz sene takımla 49 maça çıkan Rus oyuncunun hatırladığımız en önemli performanslarından biri ise Moskova’da Barcelona karşısında sergilediği 10 sayı, 3 asistliklik performanstı.

Kaynak: CSKA Moskova

 

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

İlgili Haberler