Djordjevic: ”Sonuna kadar gidebiliriz”

EuroBasket 2015’te çeyrek final mücadelesi kapsamında Finlandiya ile karşı karşıya gelen ve maçtan 94-81’lik sonuçla çeyrek final biletini alarak ayrılan Sırbistan’da başarılı çalıştırıcı Aleksandar Djordjevic, sonuna kadar gidebilecek güçte olduklarını söyledi. 

Takımının geçen yıla oranla daha hazır olduğunu ifade eden Djordjevic, sonuna kadar gidebileceklerine inandıklarını ve bu hedef içi savaşacaklarını dile getirdi. Aleksandar Djordjevic’in açıklamalarının tamamı şu şekilde:

”Takımımın geçen yıla oranla daha hazır olduğuna inanıyorum ve bu yüzden bizim hedefimiz sonuna kadar gitmek ancak her şeye rağmen bunun kolay olmayacağını biliyoruz. Finlandiya karşısında oyuna tedirgin başladık, yapmamamız gereken şeyler yaptık. Hiçbir oyunda ilk üç sayılık atışınızla ya da ilk üç dakikada yaptıklarınızla galip gelemezsiniz, bu bizim üzerimde kabul edilemez bir baskı oluşturdu. Adım adım ve dakika dakika gitmek zorundayız, bunu oyuncularıma sürekli nasihat ediyorum. Hiçbir takım buraya kendisinden daha güçlü ekibe kesinlikle kaybedeceğini düşünerek sahaya çıkmıyor, ne yapmamız gerektiğini artık daha iyi biliyoruz. Güçlü ve zayıf yönlerimizi biliyoruz, hedefimiz ve görevimiz sonuna kadar gitmek ve biz de bunun için savaşacağız.”


  • Aleksandar Djordjevic’in açıklamaları Eurohoops yazarı Aris Barkas’ın haberine dayandırılarak Türkçe’ye çevrilmiştir.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

İlgili Haberler