Djordjevic: ”Christodoulou temiz bir hakem değil”

EuroBasket 2015’i yarı finale kadar yenilgisiz gelmesine rağmen madalyasız kapatan Sırbistan’da Aleksandar Djordjevic, hakemlerden ve FIBA’nın bu konudaki tutumundan dert yandı.

FIBA organizasyonunun Sırbistan’a karşı sergilediği tutumun rahatsız edici olduğunu belirten Aleksandar Djordjevic, Sırbistan Basketbol Federasyonu’nun oldukça düşük bir bütçeye sahip olduğunu bu sebeple kötü ilişkileri düzeltmek için ellerinden pek fazla bir şey gelmediğini ifade etti. Djordjevic’in açıklamalarının tamamı şu şekilde:

”Madalya için mücadele etmemizden rahatsızlık duyuyorlar, FIBA için Sırbistan’ın madalya kazanması cazip değil çünkü federasyonumuzun bütçesi onların beklentisine göre oldukça düşük bu sebeple ki FIBA ile ilişkimizi daha sağlıklı kılmak için elimizden pek bir şey gelmiyor. Christodoulou büyük bir hakem ancak benim gözümde temiz bir hakem değil. Litvanya ile oynadığımız yarı final karşılaşmasını ise neden İspanyol bir hakemin yönettiğini hala anlayabilmiş değilim. Tony Parker, Milos Teodosic’e bizim saygı görmediğimizi söylemiş, sanırım bu her şeyi özetliyor.”


  • İçerikte kullanılan ifadeler Basket Dergisi’nden alınmış olup gerekli düzenlemeler yapıldıktan sonra yayıma hazır hale getirilmiştir.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

İlgili Haberler