Dirk Nowitzki: “Almanya için benim zamanım geçti” | TB ÖZEL

4 Şubat’ta Sacramento Kings’i deplasmanda 99-106 mağlup eden Dallas Mavericks’in yıldız oyuncusu Dirk Nowitzki ile kısa soluklu bir röportaj gerçekleştirdik. Ekip arkadaşlarımızdan Kasım Ersoy‘un imza attığı bu röportaja içeriğin devamında ulaşabilirsiniz.

-Mavericks yeniden yapılanma sürecinde… Sen deneyimli bir oyuncu olarak bu yeni yapılanmada kendi rolünü nasıl görüyorsun?

“Gençlere deneyimimi aktarmaya çalışacağım. Çok çalışılması gereken bir ligde onlara nasıl çalışabileceklerini gösterebilirim. Sahada nasıl duracaklarını, nasıl davranmaları gerektiğini öğretebilirim. Yapabildiğim kadar çok deneyimlerimden faydalanmalarını isterim.”

-Dennis Schröder, Daniel Theis, Paul Zipser ve Maxi Kleber ile birlikte beş Alman oyuncu NBA’de oynuyor. NBA’deki Alman oyuncuların performansını ve gelişim süreçlerini nasıl görüyorsun?

“Harika! Maxi (Kleber) yeni yeni ısınıyor. Theis kendini kanıtladı. Bençten gelip, Boston’da kendine yeni bir rol buldu. Zipser ise arada sırada oynayabiliyor. Schröder kendini çok geliştirdi ve muhteşem bir oyuncu oldu. Hepimizin kendimize bir yer bulması beni mutlu ediyor. Beş Alman oyuncu şimdiye kadarki en yüksek sayı. Bence Alman basketbolunun geleceği çok parlak.”

-Bir anda bu kadar fazla oyuncunun gelmesi hakkında ne düşünüyorsun?

“Kendilerini iyi geliştirdiler. Bu yeni jenerasyon birlikte oynadı ve yaklaşık olarak aynı yaştalar. 18 yaş ve altı oyuncular da yoldalar, gelecekler. Doğru yoldayız.”

-Şu anda çok sayıda genç ve yetenekli Alman basketbolcu var. Dirk Nowitzki onlarla birlikte FIBA 2019 Dünya Kupası’nda oynamak ister mi?

“Benim zamanım geçti.”

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

İlgili Haberler