Dimitris Itoudis, Yunanistan Milli Takımı’ndan ayrılmayı düşünüyor!

Koç Dimitris Itoudis, Yunanistan Milli Takımı ile yol ayrımında.

Fenerbahçe Beko ve Yunanistan Milli Takımı’nı beraber çalıştıran Koç Dimitris Itoudis, iddiaya göre bir karar noktasında. gazzetta.gr’den Antonis Kalkavouras’ın haberine göre Koç Itoudis, Fenerbahçe Beko ile önümüzdeki sezon artması beklenen talep ve baskı dolayısıyla Yunanistan Milli Takımı’ndaki görevini bırakmayı ciddi olarak düşünüyor.

Koç Itoudis, 2023 FIBA Dünya Kupası’nda Yunanistan Milli Takımı ile başarısız bir turnuva geçirdi. Giannis Antetokounmpo gibi önemli bir yıldızdan yoksun olan Yunanistan, sakatlıkların da etkisiyle istediği performansı gösteremedi.

Yunanistan’ı ise önümüzdeki sezon farklı bir turnuva bekliyor. 2024 Paris Olimpiyatları öncesi Yunan Federasyonu’nun Itoudis ile olan durumu çözmesi gerekiyor. Itoudis’in sözleşmesi, önümüzdeki yaz döneminde sona eriyor.

FIBA Dünya Kupası’nı 15. sırada tamamlayan Yunanistan, Dünya Kupası’nda tarihinin en kötü sonucunu aldı. Sekiz as oyuncusundan yoksun olan ekip, belki de ilk kez aynı anda bu kadar fazla önemli isimden yararlanamadı.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

İlgili Haberler