Dimitris Itoudis, Tyler Dorsey’nin neden milli takımda olmadığını açıkladı

Dimitris Itoudis, Yunanistan milli takımı hakkında açıklamalarda bulundu.

Yunanistan milli takımı mesaisine start veren Dimitris Itoudis, FIBA 2023 Dünya Kupası hazırlıkları başlangıcı öncesinde açıklamalar yaptı. Durumu belirsizliğini koruyan Giannis Antetokounmpo hakkında güncel durumu paylaşan Itoudis, yaz dönemini pas geçmeyi tercih eden Kostas Sloukas, Nick Calathes ve Tyler Dorsey’ye dair de konuştu.

Giannis Antetokounmpo’nun durumunu yakından takip ettiklerini söyleyen Yunan koç, Antetokounmpo kardeşlerin diğer iki üyesine ve Ioannis Papapetrou’ya da değindi:

“Ameliyat geçirdiği için hazırlıkların ilk aşamasında yer almayan Giannis Antetokounmpo’yu özlüyoruz ve iyileşmesi biraz zaman alacak. Durumunu yakından takip ediyoruz. Milli takımı destekleme konusundaki hevesini sorgulamaya gerek yok.”

“Kostas Antetokonumpo bir operasyon geçirdi ve 10 gün içinde durumunun netleşmesini bekliyoruz. Serbest statüde olan Thanasis Antetokounmpo da aramıza katılacak ve karşılıklı konuşup onun için en doğru yolun hangisi olduğuna karar vereceğiz.”

“Aynı zamanda omzundan bir operasyon geçiren Ioannis Papapetrou da bizimle burada. Haftanın sonuna kadar toparlanacağına ve takımın bir parçası olacağı konusunda iyimseriz.”

Milli takımın uzun yıllardır en önemli parçaları arasında yer alan Kostas Sloukas ve Nick Calathes’in yaz dönemini dinlenerek geçirme kararı almasıyla ilgili konuşan Itoudis, iki oyuncunun kararına da saygı duyduklarını ifade etti:

“Kararlarına yürekten saygı duyuyoruz. Milli takımlara neredeyse 20 senedir hizmet veren Kostas Sloukas’ın yeni takımıyla atılacağı yeni macera için vücudunu hazır tutmak istemesini anlıyoruz. Aynı şekilde Nick Calathes de birçok yaz döneminde takımın önemli parçalarından biri oldu ve sezon sonuna doğru omzundaki bir sorunla uğraşıyordu. Onun kararını da destekler vaziyetteyiz.”

Dimitris Itoudis, son olarak ise kadroya yer almayan Tyler Dorsey‘e dair şunları söyledi:

“Tyler Dorsey’ye gelince, onun da uğraşması gereken bir ailevi meselesi var. Eşinin hamileliği sırasında yanında olmak istiyor. Aynı zamanda kariyerinin bir sonraki adımında daha hazır olabilmek için belinden yaşadığı sakatlıktan kurtulmak istiyor.”

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

İlgili Haberler