Dimitris Itoudis: ”Taraftarımız, Münih’te evimizde gibi hissettirdiler”

Avrupa’da yeni sezonun ilk galibiyetini alan Fenerbahçe Beko cephesinden açıklamalar var.

Turkish Airlines EuroLeague’de 2022-23 sezonu dün akşam başladı. Temsilcilerimizden Fenerbahçe Beko da parkedeydi. Münih deplasmanında sezonun ilk maçına çıkan sarı lacivertliler maçı 74-62 kazanarak İstanbul’a galibiyetle döndüler. Koç Dimitris Itoudis kendilerini yalnız bırakmayan taraftara teşekkürlerini iletti.

Dimitris Itoudis

”Öncelikle takımımı tebrik ederim. Buradaki harika taraftarlarımız da teşekkürü hak ediyor. Bizi evimizde gibi hissettirdiler. Bugün savunmamız en önemli faktördü. Çok fazla top kaybına zorladık ve ritimden çıkardık. Onları top kayıplarına zorladığımız aşikardı. Savunmadaki tutkumuz kilit faktör oldu.”

Maçın yıldızı Tonye Jekiri, yeni bir takım olduklarını ve kimliklerini bulmak için çabaladıklarını söyledi.

Tonye Jekiri

”Arkadaşlarım bana önemli katkı sağladı. Beni uygun pozisyonda buldular. O nedenle burada daha çok övgü takım arkadaşlarıma gitmeli. Takım kimliği bulmaya çalışıyoruz, bunun üzerine çalışmalarımızı sürdürüyoruz. Bu adım adım gelişen bir süreç. Şimdi önümüzdeki maça bakmalıyız.”

Fenerbahçe formasıyla performansı en çok merak edilenlerden biri olan Nick Calathes de taraftara teşekkür etmeden geçemeyenlerden. Savunmalarının harika olduğunu, sezona iyi bir başlangıç yaptıklarının altını çizdi.

Nick Calathes

”Bugün özellikle savunmada iyiydik. Harika savunma yaptık. Maça çıkmak için burası zor bir yer. Bizim için de sezona harika bir başlangıç oldu. Taraftarlar harikaydı. Burada, Almanya’da çok fazla Türk var. Onlara teşekkür etmemiz gerekiyor. Bizi evimizde gibi hissettirdiler. Birçok alanda daha iyiye gidebiliriz, ben kendi adıma öyle olabilirim. Gelecek hafta içinde de bunu yapmaya çalışacağız.”

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

İlgili Haberler