Dimitris Itoudis: “Spordaki kısıtlamalar aslında zayıf insanlar içindir”

Fenerbahçe Beko başantrenörü Dimitris Itoudis, açıklamalarda bulundu.

Basketbol Süper Ligi 14.hafta mücadelesinde Fenerbahçe Beko, sahasında Darüşşafaka’yı 95-82‘lik skorla mağlup etti. Karşılaşmanın ardından Dimitris Itoudis, mücadeleye dair görüşlerini aktardı.

“İlk olarak takımı tebrik ediyorum. İlk çeyrekten itibaren aslında maçın tonu belirlendi.  Rakibin sadece tek bir sayı atmasını sağladık, sadece 8 serbest atış oldu. Ama Tarık ve İsmet’in sakatlıkları var; İsmet bileğini burktu, umarım ikisi de kısa sürede dönerler.”

Türkiye Ligi’ndeki yabancı kısıtlamasıyla ilgili de konuşan Itoudis, “Pozisyon için savaşmak gerekiyor ve bu kısıtlamalar aslında savaşmayı bilmeyenler, belki de korkanlar içindir. Şu an yerli oyuncu sayımız sakatlıklardan dolayı azaldı. Allah korusun önceki maçlarda 3-4-5 de olabilir, tabii ki olmasın ama kısıtlama olmayan ülkeler var, İspanya gibi. Belki onları incelemek, örnek almak lazım. Çok güzel örnekler var. Artık belki de bu sayı kısıtlamasını incelemek gerekiyor. Bunu büyük bir saygıyla söylüyorum. Sağlıklı bir organizasyonun olduğu yerde spordaki kısıtlamalar aslında zayıf insanlar içindir. Bunu federasyona ve Türkiye’ye saygıyla söylüyorum. Spora yardımcı olmak amacıyla söylüyorum.” ifadelerini kullandı.

Dimitris Itoudis, sözlerini şu şekilde noktaladı: “Taraftara teşekkür ediyorum. İsmet ve Tarık’ın da bir an önce iyileşmeleri için umutluyuz.”

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

İlgili Haberler