Dimitris Itoudis, milli takım görevinden ayrılığı sonrası konuştu!

Yunanistan milli takımındaki görevinden ayrılan Dimitris Itoudis, açıklamalarda bulundu.

2023 FIBA Dünya Kupası’nı 15. sırada tamamlayan Yunanistan, başantrenörlük koltuğunda değişime gidiyor. Yunanistan Basketbol Federasyon’un yaptığı açıklamayla koç Dimitris Itoudis’in milli takımdaki görevi sona erdiği açıklandı.

Dimitris Itoudis, ayrılığın ardından sosyal medya hesabından duygu ve düşüncelerini paylaştı.

“Mart 2022’de federasyon başkanı Sayın Liolios’un daveti sonrasında Yunan milli takımın koçluk görevini üstlendim. Milli takım, her zaman davet edilmeyi bir onur ve çalışmayı bir yükümlülük olarak gördüğüm bir pozisyon. Milli takımımızın başarısı için her şeyimi verdim. Milli takımımızın yaşadığı olumsuzluklara rağmen ülkemizi saygıyla, mücadeleyle, fedakarlıkla temsil etmek için var gücümüzle mücadele ettiğimize inanıyorum.

Milli takım, son Dünya Kupası’nın ardından Olimpiyat Eleme Turnuvası’na katılarak Olimpiyatlara katılmaya hak kazanabileceği bir döneme girdi. Bu turnuva, kendi şampiyonalarında oynayan EuroLeague’de sezonun sona ermesinden sadece birkaç hafta sonra gerçekleşecek.

Milli takımımızın başına geçtiğim ilk andan itibaren birlik olması gerektiğini düşündüm. Bu, tüm Yunanlıların takımıdır ve bizim bunu kişisel irademizin ve kişisel çıkarlarımızın üstünde tutma yükümlülüğümüz var. Bu özel durumda, kişisel isteğim milli takımımızı yaklaşan Olimpiyat Eleme Turnuvasına götürmekti.

Ancak kulübümle olan yükümlülüklerim, böylesine önemli bir turnuvaya hazırlığın gerektirdiğine inandığım ölçüde müsait olmama izin vermiyor. Bu nedenle federasyon başkanı Sayın Liolios ile istişarede bulunarak, ihtiyaç duyulduğu her an ve her an sadece benim tavsiyem ve fikrimle kar amacı gütmeden federasyonun ve milli takımımızın yanında olmaya karar verdik.”

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

İlgili Haberler