THY Euroleague Top 16 mücadelesinin on ikinci haftasında Brose Baskets Bamberg, Rusya temsilcisi CSKA Moskova’yı evinde ağırladı. Karşılaşmanın başından itibaren bol çekişmeye sahne olan mücadelede ev sahibi ekip Brose Baskets Bamberg, final periyotunda daha baskın bir oyun sergileyerek evinde 91 – 83 skorla önemli bir galibiyet aldı.

Karşılaşmanın ardından düzenlenen basın toplantısında CSKA Moskova Başantrenörü Dimitris Itoudis, maça ilişkin değerlendirmede bulundu. Rakibi Brose Baskets Bamberg’i kutlayarak sözlerine başlayan Koç Itoudis: “Brose Baskets Bamberg’i kazandıkları için kutluyorum. Bu maça daha iyi hazırlanıp daha agresif bir oyun sergilediler. Biz bazı pozisyonları yaratmada başarılı olamadık. Bunu maç esnasında değiştirdik fakat yeterli olmadı. Kaybetmiş olsak da bu rekabet dolu grubun içerisinde her şey hala bizim elimizde.” cümlelerini kaydetti.

Geceyi 4 sayı, 2 ribaunt ve 1 asist ile tamamlayan CSKA Moskova oyuncusu Aaron Jackson da Koç Dimitris Itoudis’in ardından açıklamalarda bulundu. Jackson: “Dün akşam bize karşı başka bir yönleriyle mücadele verdiler. Brose Baskets Bamberg karşısında tüm gücümüzle savaşmak zorundaydık. Onların fiziklerine sahip olmayışımızı kullandılar.” ifadelerini kullandı.


  • Kaynak: euroleague.net

Dilara Durmuş

Koordinatör, İletişim: [email protected]

Website: https://trendbasket.net

Bir yorum Yaz

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir