THY Euroleague sekizinci haftasında ev sahibi CSKA Moskova rakibi Zalgiris Kaunas’ı 95-86 mağlup ederek yedinci galibiyetini almayı başarırken, koç Dimitris Itoudis maç sonrasında açıklamalarda bulundu.

Takımını tebrik ettiğini söyleyen Itoudis:

“Doğru beşi bulabilmek için maç boyunca çok uğraştık. Teodosic maç boyunca çok iyi oynadı, Jackson ve Ayers de savunma ve hücumumuza seviye atlattı. Rakip takım çok iyi şut attı. Deplasman maçı sonrasında oynanan karşılaşmalar zordur. Nando De Colo’nun yokluğunda bazı oyuncular iyi iş yaptılar. Üçüncü çeyreğin sonu ve son çeyrekte iyi oynayarak geri gelmesini bildik.”

dedi.

Koç maçta nasıl geri geldiklerini de şu şekilde dile getirdi:

“Zalgiris üçüncü çeyrekte 7 sayı farkla önde iken, oyunda kalmayı başardık ve kazanacağımıza inandık. Teodosic ve Higgins rakibin agresifliğine iyi cevap verdiler. Bu ikilinin dışında Jackson ve Ayers savunmada yardımcı oldular. Kısacası bu bir takım oyunu, oyuncuları tek tek söylememin anlamı yok. Zalgiris takımı zor şutlar soktu ve agresif bir oyun ortaya koydular. Jankunas bize problem yarattı ancak onu da hücumla çözmeyi başardık. 7 sayı geriye düştüğümüz bölümde, sanırım en iyi savunmamızı yaptık ve asla kazanmamayı düşünmedik. Sonuç olarak, çok güçlü bir rakibe karşı alınmış çok önemli bir galibiyet.”

diyerek sözlerini tamamladı.


*Kaynak: Euroleague

Batuhan Can

İletişim için E-mail: [email protected] Twitter: bcan41

Website:

Bir yorum Yaz

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir