Dimitris Itoudis: “Efes serisinde taraftarın yanımızda olmasını bekliyoruz”

Dimitris Itoudis, TOFAŞ mücadelesinin ardından değerlendirmelerde bulundu.

TOFAŞ galibiyetinin ardından mikrofon başına geçen Fenerbahçe Beko koçu Dimitris Itoudis; TOFAŞ ve Anadolu Efes serisine dair konuştu.

Serideki iki maçın değerlendirmesini yapan Itoudis, benç katkısından duyduğu memnuniyeti açık bir şekilde dile getirdi:

“Takımıma üst üste iki galibiyet için teşekkür ediyorum. Hem galibiyetler hem de yarı finale yükseldiğimiz için. Aslında ilk maçta da bençten çok iyi katkı almıştık. Benç sayılarıyla ilk beş sayıları birbirine çok yakındı. Bu aslında her oyuncudan nasıl katkı aldığımızı gösteriyor. Sadece skor üretme anlamında değil, istatistik kağıdının yansıtmadığı birçok katkı da alabildik kenardan gelen oyuncularımızdan. Bu bizim için iki karşılaşmada da çok değerliydi.”

“Bu maça savunmada çok kararlı başladık. Hücumda farklı şekillerde skor üretebildik. Özellikle alçak posta Motley, Pierre, Davis’le skor bulduk. Scottie ve Tarık oyuna dahil olduğu bölümlerde farklı şekillerde skor katkısı verdi. Samet’in ve İsmet’in katkıları oldu. Dolayısıyla süre alan herkesin katkı verdiği bir maçtı. Sakatlıklar nedeniyle elimiz bu dönemde biraz kısıtlı. 10 oyuncumuz vardı, hepsinden katkı aldık.”

Dimitris Itoudis, Anadolu Efes serisi hakkındaki görüşlerini de şöyle dile getirdi:

“Önümüzde önemli bir rakip var. Geçen yılın finali; Anadolu Efes’le karşılaşacağız. İki EuroLeague takımı. Çok önemli bir mücadele olacak. Buradaki sıcak atmosferi kendi salonumuzda görmek istiyoruz. Taraftarlarımızın desteğine çok ihtiyacımız var. Fazla zamanımız yok, cumartesi günü başlıyoruz. Onlar takımı ileri itiyorlar ve bu seride yanımızda olmalarını bekliyoruz.”

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

İlgili Haberler