Dimitris Itoudis: “Düştüğünüzde ayağa kalkmanız gerekir”

Dimitris Itoudis, kaybedilen Almanya maçının ardından karşılaşmaya ve turnuvaya dair değerlendirmelerde bulundu.

Dün akşam oynanan çeyrek final mücadelesinde Almanya ve Yunanistan karşı karşıya geldi. Ev sahibi ekip, EuroBasket’in favorilerinden Yunanistan’ı devirmeyi başararak adını yarı finale yazdırdı. Yunanistan’ın başantrenörü Dimitris Itoudis, mücadelenin ardından mikrofon karşısına geçti. Itoudis, sözlerine şöyle giriş yaptı:

“Takımıma büyük tebrikler demek istiyorum. Bunlar zor anlardır ve düştüğünüzde ayağa kalkmanız gerekir. Orada bir erkek savaşı vardı ve Almanya daha iyiydi. Ancak bu sadece başlangıç. Herkesin bundan büyük dersler çıkarması gerekiyor. Bu yolculuktan keyif aldığımızı söylemek isterim. Ortaya koyduğumuz performansla birçok insanı gururlandırdığımızı düşünüyorum. Savaşı kazanmak istedik ama olmadı.”

Dimitris Itoudis, takımın lideri ve yıldızı Giannis Antetokounmpo hakkında şu sözleri sarf etti:

“Antetokounmpo ile çalışmak kolay çünkü motivasyonu oldukça yüksek bir oyuncu. Ayrıca çok mütevazı bir insan. Hayata ve spora yaklaşımı istisnai. Şimdi kesinlikle nefes almaya ihtiyacı var. Sağlıklı bir şekilde NBA’e dönüp orada kupalar kazanacak ve ne zaman mümkün olursa geri gelip milli takımına yardım edecek.”

2022-23 sezonun başlangıcıyla birlikte Fenerbahçe Beko’nun çalıştırıcılığını üstlenecek olan Dimitris Itoudis, sezon içi milli takım takvimlerinde Yunanistan ile birlikte görev alamayacak. Deneyimli koç, bu konu hakkında da yorumda bulunurken, EuroLeague oyuncularının durumlarıyla ilgili de kendi görüşünü dile getirdi.

“Burada olmam imkansız çünkü EuroLeague’e konsantre olmam gerekiyor. İşin sonunda insanların oturup oyuncular ve koçlar için mümkün olan en iyi çözümü bulacağına inanıyorum. Bu, büyük bir tartışma konusu ve şu an için çok fazla zamanım yok. Size bir şey söyleyeceğim: Mümkün olmadığı için NBA oyuncuları gelmediğinde kimse buna bir şey demiyor fakat aynı durum EuroLeague oyuncuları için söz konusu olduğunda herkes EuroLeague’e saldırıyor. Neden bilmiyorum. Niye diye hiç merak ettiniz mi? Bu, adil değil.”

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

İlgili Haberler