Dimitris Itoudis: “Bu akşam daha iyi taraftık”

Dimitris Itoudis, ALBA Berlin mücadelesinin ardından değerlendirmelerde bulundu.

Çift maç haftasının ikinci ayağında ALBA Berlin’i konuk eden temsilcimiz Fenerbahçe Beko’da koç Dimitris Itoudis, galibiyetle sonuçlanan maçın ardından mikrofon başına geçti. Takımın oyununu değerlendiren Itoudis; Nigel Hayes-Davis, Scottie Wilbekin ve Carsen Edwards hakkında da konuştu.

“Takımı tebrik ediyorum. Bu akşam daha iyi taraftık. Rakibin karışık savunmasına rağmen hücumda çözümleri bulduk. İlk yarıda hücumda çok iyiydik ancak savunmada düzeltmemiz gereken şeyler vardı. O yüzden devre arasında bunları konuştuk ve bu sayede de üçüncü çeyrekte sadece 14 sayı üretmelerini sağladık.”

Dimitris Itoudis, üç oyuncuyla ilgili yorumlarını ise şu şekilde yaptı:

“Nigel iki farklı pozisyonda oynuyor, bazen de üç olabiliyor. Bu maça sezon başında kullandığımız kadroyla başladık. Savunmada da hücumda da Nigel çok önemli bir oyuncu.”

“Aynı şekilde Wilbekin de bizim için çok önemli. Yaratıcı oyun kuruculara karşı baskı yaratıyor ve takıma destek olmak için kendi özelliklerinden fedakarlık yapıyor.”

“Carsen da son dönemde bir raya oturdu ve umarım artık iniş çıkışları olmaz. Sonuçta Avrupa’da çaylak sezonunu geçiriyor ve bu atmosferde, bu hakemlerle, bu salonlarda ilk defa oynuyor. Bu şekilde devam etmesini umuyoruz.”

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

İlgili Haberler