Dimitris Itoudis: “Belki de bir şeyler öğrenmek istiyorlardır”

Dimitris Itoudis, Galatasaray Nef zaferinin ardından mücadeleye dair görüşlerini aktardı.

Sinan Erdem Spor Salonu’nda oynanan derbide ezeli rakibi Galatasaray’ı mağlup eden Fenerbahçe Beko’da koç Dimitris Itoudis, karşılaşmanın ardından açıklamalarda bulundu. Itoudis, maçı değerlendirirken, Göksenin Köksal ile arasındaki gerginlik hakkında da konuştu.

Maça ve takımın performansına dair yorumlarını aktararak sözlerine başlayan Dimitris Itoudis, şu ifadeleri kullandı:

“Siz de şahit oldunuz çok yoğunluk gerektiren bir maçtı. Ruhu ve kalbi gerektiriyordu. Depoda ne varsa onu kullandı oyuncular. Üst üste üçüncü maçımız. Monaco büyük maç, seyahat; Bologna büyük maç, seyahat; büyük maç Galatasaray… Şimdi de otele gidiyoruz. Bu takım karakter ve gurur gösterdi. Bu takım kendi kulübüne, taraftarına ve kendilerine saygı gösterdi. Başkanın ve Sertaç Komsuoğlu’nun bizi seçtiği için gurur duymasını istiyoruz. Bu taraftarın bizi destekledikleri için gurur duymalarını istiyoruz. Her zaman kazanamayız ama taraftarımız bizim çabamızı her zaman görecek. Kazanmak için her daim savaşacağız. Bugün bizi savaşırken gördüler.” 

“Takımımı tebrik ediyorum. Farklı bir beklenti ve yüklenme vardı oyuncuların üstünde. İkinci yarıdaki çabamız daha iyiydi. Galatasaray inanılmaz şutlar soktu iki çeyrek boyunca. Harika oyuncuları ve harika bir antrenörü var. Ancak biz de işin içinde kaldık ve kazandık.”

Yunan koç, Göksenin Köksal ile Dee Bost’un maç içerisinde kendisinin takımla olan konuşmasını dinlemek için Fenerbahçe bençine gelmesi ve sonrasında yaşanan gerginlik hakkında ise şöyle konuştu:

“Bu adil bir durum değil. Ben Galatasaray bençine gitmiyorum. Galatasaray’ın ne konuştuğunu dinleyen casuslarım yok. Hayatımda ilk kez başıma geliyor. Ben de gelin dinleyim dedim ve normal konuşmaya devam ettim. Ancak bu oyunun ruhuna aykırı. Benim için sürpriz oldu. Ben oyuncularımla konuşurken benim molamı mı dinlemek istiyorlar? Belki de bir şeyler öğrenmek istiyorlardır.”

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

İlgili Haberler