Dimitris Itoudis: “Baskonia’ya saygı duymamız gerekiyor”

Dimitris Itoudis, Baskonia maçı öncesinde değerlendirmelerde bulundu.

Bu akşam Baskonia’ya konuk olacak Fenerbahçe Beko’da koç Dimitris Itoudis, mücadeleye dair görüşlerini paylaştı. Itoudis, rakiplerinin çok yönlü bir takım olduğunu söylerken oldukça zorlu bir maçın kendilerini beklediğini ifade etti.

“Aynı sistem içinde ve aynı oyuncularla fakat farklı bir koçla yeniden yapılanmış bir takıma karşı oynayacağız. EuroLeague’in yakın döneminde, sahanın her iki tarafında da çok agresif bir basketbol oynayarak beş maç kazandılar.

Real Madrid’e karşı gösterdiğimiz çabayı çift maç haftasında daha da geliştirmeyi amaçlıyoruz. Baskonia’dan başlayarak çok iyi iki İspanyol ekibiyle oynayacağımızın farkındayız.

Baskonia, geçiş oyunlarından çok fazla sayı çıkarıyor. Aynı zamanda tam sahada da saldırganlıkları var ve çok sayıda üçlük atıyorlar; hem uzun hem de kısa beşlerle oynayabiliyorlar. Yani her şeye sahipler. Saygı duymamız gereken bir rakip.”

Baskonia ile Fenerbahçe Beko’nun karşı karşıya geleceği mücadele saat 22.30’da başlayacak. Karşılaşma, S Sport ekranlarından naklen yayınlanacak.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

İlgili Haberler