Dimitris Giannakopoulos: “Sürekli aynı takımların Final Four’a kalmasının bir yararı yok” #EuroLeague

Yunan devi Panathinaikos OPAP’ın sahibi Dimitris Giannakopoulos, EuroLeague tarafından alınan finansal denetim kararları hakkında konuştu.

PAO Alive adlı siteye açıklamalarda bulunan Dimitris Giannakopoulos, bu kararın öneminin altını çizerken, bu kurallara uyulmadığını da iddia etti ve şunları söyledi:

“Basketbol şu an Avrupa’da yükselişte. Diğer takımların büyük transferler yaptığını görüyoruz. Yıldızlarla dolu güçlü kadrolar oluşturuyorlar. Bütçeleri de sürekli artıyor. Bu bütçe ve harcamaları kontrol edebilmemiz için, finansal denetim kararlarını almamız gerekiyordu.

Bu dakikadan sonra finansal denetim kararlarının nasıl uygulanacağı önemli. Her takımın 40, 50 ya da 60 milyon dolar harcayabilecek bir kapasiteye sahip olması mümkün değil. Finansal denetimde  bütçenin %65’inin katılım ücretlerinden, %35’inin ise gelirlerden gelmesi gerektiği açıkça belirtildi. Ancak her şey ortada, bu kurallara uyulmuyor. EuroLeague daha katı olmalı. Daha fazla para harcayabildikleri için Final Four’a sürekli aynı takımların gitmesinin hiçbir yararı yok.”


Kaynak: PAO Alive

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

İlgili Haberler