Derya Yannier: “Transferle ilgili somut bir girişimimiz yok”

Derya Yannier, kulüp televizyonunda katıldığı programda kapsamlı açıklamalarda bulundu.

Fenerbahçe Beko Genel Menajeri Derya Yannier, FB TV’de yayınlanan 40+ programının bu haftaki konuğu oldu. Yannier, takımın durumu ve transfer söylentileriyle ilgili önemli demeçler verdi.

Derya Yannier, sözlerine ortada yeni kurulan bir kadro olmasına rağmen Fenerbahçe’nin sezona çok hızlı bir giriş yapmasıyla ilgili konuşarak başladı. Genç yönetici, takım kimyası oluşturma konusunda şanslarının yaver gittiğini söyledi:

“Sezon başında da konuşmuştuk. Özellikle yaz döneminde tüm ekip yoğun bir çalışmayla yeni bir takım olgusu oluşturmaya çalışmıştık ve bunun bizim için üç senelik bir proje olduğunu söylemiştik. Bu üç sene için de sabır talep etmiştik. Çünkü bazen yeni parçaların oturması zaman isteyebiliyor. Şu anda evet kamuoyunun üstünde bir başlangıç yapmış olduk. Takımın bu kadar erken reaksiyon vermiş olması bizim adımıza sevindirici. Takım kimyası ve oyuncuların birbirleriyle uyumu konusunda şu ana kadar şanslı olduğumuzu düşünüyorum. Ancak yolun daha çok başındayız. Temkinli olmamız lazım.”

Ülker Spor ve Etkinlik Salonu deneyimini daha iyi hale getirmek için bu sene yaptıkları maskot, zeplin vb. girişimlerden bahseden Yannier, taraftarlara salonla ilgili bir de sürpriz verdi:

“Şunun da müjdesini vereyim: Uzun süredir çalıştığımız bir proje var. Sözünü vermeyeyim ama Real Madrid maçına yetiştireceğimizi umuyorum bir aksaklık çıkmazsa. Taraftarımıza çok güzel bir sürprizimiz olacak.”

Fenerbahçe Beko’nun genel menajeri, transferle ilgili de önemli açıklamalarda bulundu. Yakın dönemde kulüple adı yan yana gelen Facundo Campazzo hakkında konuşan Yannier, bu iddiaların gerçeği yansıtmadığını ifade etti:

“Bu konu çok enteresan bir konu. Sosyal medya günümüzde sürekli etkileşim üzerinden yürüyen bir hale geldiği için hep uç noktalar ve büyük kitlelerin ilgisini çekebilecek noktalar daha fazla alıcı buluyor. Konu Fenerbahçe olduğu zaman her daim sosyal medyada bu tarz şeyler konuşuluyor.”

“Şunu net olarak söyleyebilirim ki biz sezonun şu ana kadar olan bölümünde herhangi bir oyuncuyla ilgili herhangi bir somut girişimde bulunmadık. Campazzo yaz döneminde ilgi duyduğumuz bir oyuncuydu ancak onda şöyle bir detay da var: Real Madrid’den ayrılış sürecinde ciddi bir bonservis karşılığında ayrıldı ve bunun büyük bölümünü kendi üstlendi. Avrupa’ya döndüğünde Real Madrid dışında bir takıma giderse gitsin imzaladığı kontratın önemli bir yüzdesini Real Madrid’e ödemesi gerekiyor. Dolayısıyla Real Madrid dışında bir takıma gittiği denklem kolay bir denklem değil.”

“Bu takımın iyiliğini isteyen gerçek Fenerbahçe taraftarlarının şunu bilmesi gerekiyor: Transferde yazılıp çizilenleri oyuncular ve menajerleri de sosyal medyada görüyor. Bu durum takım içerisindeki oyuncuların kafalarını karıştırabiliyor zaman zaman. Oyuncular kendi pozisyonlarında bir ismin yazıldığını gördüğünde kafasında senaryo yazmaya başlayabilir, onlar da makine değil.”

Derya Yannier, dönüşü uzun bir süredir merakla beklenen Nemanja Bjelica ile ilgili son durumu ise şöyle aktardı:

“Nemanja’nın bundan sonraki dönüş sürecinde olağandan daha da fazla temkinli davranıyoruz. Çünkü bundan sonra sakatlığın bir daha nüksetmesi demek, belki bütün sezonu kaybetmesi anlamına gelebilir. Benim tahminim dönüşü biraz daha zaman alacaktır.”

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

İlgili Haberler