Bilyoner.com Kadınlar Basketbol Ligi’nde heyecanla beklenen Galatasaray – Fenerbahçe yarı finali ilk maçı oynandı. Karşılaşma ev sahibinin 83-61’lik rahat galibiyetiyle sona ererken Fenerbahçe, seride 1-0 öne geçmiş oldu.

Ev sahibi maça hızlı başlarken Candace Parker bir üçlük bir de turnike ile etkili olan isimdi (5-0). Galatasaray’ın ilk cevabı ise Işıldan geldi (5-2). Çeyreğin ilk bölümünde savunma tarafında hücuma göre daha etkili olan Galatasaray, bu alanda da zorlanmaya başladı ve ev sahibi, Quigley ile Candace Parker önderliğinde 10-0‘lık bir seri bularak skoru 15-2′ye getirdi. Bu seriyi bozan isim bulduğu üçlükle Papova oldu (15-5). Çeyreğin geri kalan kısmı 6-3‘lük Fenerbahçe üstünlüğüyle geçildi ve ev sahibi ekip, ilk çeyreği 21-8 üstün tamamladı.

İkinci çeyrek, konuk takımın ful çizgisinden bulduğu sayılarla başlasa da Fenerbahçe, 9-0‘lık bir seri daha buldu ve farkı 20 sayıya çıkardı. Bu seriyi sonlandıran isim ilk çeyreğin etkisiz ismi Jefferson olurken, üç dakikadan az bir zamanda Galatasaray’ın faul hakkı doldu ve molaya gidildi (32-12).

Moladan Jefferson’ın hücum ribaundunu alarak bulduğu basketle dönülürken Verameyenka’nın cevabı, art arda bulduğu 4 sayı oldu (36-14). Maçın temposu artarken iki sayı daha bulan Jefferon, bir de hızlı hücumda asistini yaptı ve Traore’nin sayılarıyla fark 18‘e indi (36-18). Çeyreğin geri kalanı karşılıklı basketlerle geçilirken Fenerbahçe, soyunma odasına 42-23 önde giden taraf oldu.

Galatasaray Basket (@GSBasketbol)

Galatasaray Basket (@GSBasketbol)

Üçüncü çeyrek Jefferson’ın hızlı hücumda bulduğu sayılarla başlarken, Verameyenka’nın cevabı gecikmedi (44-25). Jefferson’ın üçlüğüyle fark 18‘e inerken Fırat Okul molayı aldı (48-30). Moladan Quigley’in turnikesiyle dönülürken, bunu Gruda ve Quigley’in basketleri takip etti (54-30). Bu seriye karşılık veren isim Işıl Alben olurken, Birsel Demirmen’in basketi de gecikmedi (54-33). Çeyrek, Parker’ın son saniye basketiyle son bulurken Fenerbahçe’nin 65-43‘lük üstünlüğü vardı.

Son on dakika tüm maçta olduğu gibi Fenenrbahçe’nin kontrolünde geçerken, çeyreğin yarısında 78-51‘lik Fenerbahçe üstünlüğü vardı. Bu noktadan sonra savunmalar geri planda kalırken, Fenerbahçe karşılamayı 83-61 kazandı ve seride durumu 1-0‘a getirdi.

tbf.org.tr

tbf.org.tr

İlknur Kara

İletişim: [email protected]

Website:

Bir yorum Yaz

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir