Dokuz yılını doldurduğu Toronto Raptors’dan bu yaz San Antonio Spurs’e takas edilen DeMar DeRozan, haberi aldığı anı ve sonrasını ESPN’e anlattı.

Bundan iki sene evvel, beş yıl için 139 milyonluk kontrata imza attığında, “Ben Toronto’yum.” diyen ancak şehirden ayrılmak zorunda kalan DeMar DeRozan takas sonrasında Torontolu rap sanatçısı Drake’in evine gittiğini söyledi.

Haberin çıktığı gün Drake’in evine gittim. Oturduk ve bir-iki saat konuştuk. Basketbol hakkında bile değil. Dünyada, özellikle Toronto’da olduğu kişi olarak ondan gelen kelimeleri duymak için. Bu şehre ne anlam ifade ettiğim hakkında. İhtiyacım olan şey oydu.

Takım arkadaşı ve iyi dostu Kyle Lowry ile de gece yarısı telefonla konuştuklarını, onun sözlerinin kendisine güç verdiğini vurgulayan DeMar DeRozan, konu genel menajer Masai Ujiri ve kulübe geldiğinde ise sitem doluydu.

Bana dokuz yıl boyunca yaptığım fedakarlıklar ölçüsünde, hak ettiğimi düşündüğüm saygıyla davranılmadığını hissettim. Sadece bana söz hakkı vermeleri veya bir şeylerin döndüğüne dair haberdar etmeleri… Tüm istediğim buydu. Tüm istediğim buydu. ‘Beni takas etmek zorunda değilsiniz’ demiyorum. Bir şey oluyorsa sadece beni haberdar edin zira ben her şeyden fedakarlık ettim. Herkes benim dünyadaki en uğraş gerektirmeyen insan olduğumu biliyor. Bana haber verin ki sonraki macerama hazırlanabileyim. Bunu alamadım.

Yıldız guard geçtiğimiz günlerde Instagram hesabından yaptığı paylaşımda Toronto şehrine teşekkür etmişti.


Kaynak: ESPN/Chris Haynes

Kemal Rutkay Özcan

İletişim: [email protected] Twitter: krutkayozcan

Website:

Bir yorum Yaz

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir