DeMar DeRozan: ”Her zaman en iyinin en iyisini oynamak isterim” #NBA

Dün gece DeMar DeRozan ne istediyse o oldu!

Chicago Bulls ile LA Clippers’ın karşı karşıya geldiği gecede bol çekişmeye sahne olan bir maç oynandı. Normal süresi 118-118 berabere biten karşılaşmada maçı uzatmaya götüren de DeMar DeRozan idi maçı kazandıran da.

DeRozan varsa sorun yok mottosuyla ilerleyen Chicago Bulls 45. galibiyetini alarak playoff’taki yerini korudu. Maç kaybetmesi halinde play-in hattına düşme ihtimali de olan Bulls iki maçtır kazanıyor. DeRozan da bunun için elinden geleni yapıyor.

”Bu maçı kazanmayı çok istiyordum”

50 sayı atarak sezonun en yüksek sayısını kaydeden yıldız basketbolcu maçın ardından duygu ve düşüncelerini aktardı. Bu maçı kazanmayı çok istediğini, ortalığın daha da kızışacak olmasından bahsetti.

”Galibiyet daha da anlamlı. Bu maçı kazanmayı çok istiyordum. Playoff yarışının ne kadar zor olduğunu görüyorsunuz. Her maç son derece önemli ve daha fazla maç kaybetme lüksümüz yok. Benim anlayışıma göre böyle.”

Koç Billy Donovan’ın ”İnanılmaz” diye bahsettiği DeMar 50 sayısıyla aynı zamanda Chicago Bulls tarihine de geçti. Bir maçta 50+ sayı atan organizasyon tarihindeki altıncı isim oldu.

”Şu anda kiminle oynarsak oynayalım bu tür bir fiziksellik, atmosfer, saldırganlık, kazanmak için çaresizlik, rekabet olacak. Bir rakip olarak her zaman en iyinin en iyisini oynamak isterim.”

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

İlgili Haberler