DeMar DeRozan: “Ayakta durdular diye Popovich ve Hammon’ı şeytanlaştırmayın” #NBA

San Antonio Spurs’ün yıldız oyuncusu DeMar DeRozan Sacramento Kings’i 129-120 yendikleri maçın ardından açıklamalarda bulundu. 27 sayı ve 10 asistlik bir performans ortaya koyan Amerikalı oyuncu ABD Milli Marşı sırasında tüm oyuncuların aksine ayakta durmayı tercih eden Koç Gregg Popovich ve yardımcı koç Becky Hammon‘a sahip çıktı.

Milli marş sırasında dizlerinin üzerine çökerek Black Lives Matter hareketine destek vererek protesto eden oyunculara katılmayarak ayakta duran Gregg Popovich “Ayakta durmak veya diz çökmenin herkesin kişisel kararı olması gerektiğini” söylemişti. Daha önce ırkçılık karşıtı söylemlerini sıkça paylaşan Gregg Popovich maçtan sonraki açıklamasında ise ırkçılığın Amerika Birleşik Devletleri’nde ulusal bir günah olduğunu ve yüzleşilmesi gerektiğini söyledi. Bu konuda fikri sorulan DeMar DeRozan ise koçlarına sahip çıkarak şöyle konuştu.

“Gregg Popovich ve Becky Hammon’ı şeytanlaştırmayın. Onların kalplerinden geçenler ile ilgili herhangi bir şüphem yok. Popovich olaylar başladığında konuşarak yanımızda yer almıştı. Becky Hammon ise WNBA’de oynadığı dönemlerden itibaren eşitlik adına mücadele eden birisi. Herkesin görüşlerine saygı duymalı ve diğer tarafı şeytanlaştırmamalıyız. “

San Antonio Spurs bir sonrakini maçını yarın 23.00’te Memphis Grizzles karşısında oynayacak.


Kaynak: ESPN

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

İlgili Haberler