Dejan Tomasevic: “Obradovic’in transfer ettiği oyuncular, maaşlarının yarısını ona vermeli” #7DaysEuroCup

7Days EuroCup ekiplerinden Partizan’ı çalıştıran Zeljko Obradovic’in eski öğrencilerinden Dejan Tomasevic, konuk olduğu İspanyol radyo programında Sırp koç hakkında önemli açıklamalarda bulundu.

2005-2008 yılları arasında Panathinaikos formasını terletirken Zeljko Obradovic ile çalışma fırsatı bulan Sırp basketbolcu, eski koçu hakkında övgü dolu açıklamalarda bulundu. Koç Obradovic’in oyuncuların gelişimindeki katkısı hakkında “Obradovic ile çalışmak için imza atan her oyuncunun kendisine banka hesap numarasını sormasını ve maaşının yarısını koça vermesi gerektiğini her zaman söylerim, çünkü kesinlikle Obradovic ile çalışmak onu geliştirecektir.” ifadesini kullandı.


Kariyerinin tek EuroLeague şampiyonluğunu, Zeljko Obradovic’in öğrencisi olduğu dönemde 2007 yılında Panathinaikos’da oynarken kazanan Tomasevic, Sırp koçu reddetmenin çok zor olduğunu söyledi.

2005 yılında ülkesinin ev sahipliğinde gerçekleşecek olan EuroBasket için aldığı milli takım teklifi hakkında da konuşan Sırp basketbolcu, eşine o yaz dinleneceğine söz verdiğini ve beraber Yunanistan’a tatile gittiklerini fakat Obradovic’e artık milli takımda oynamayacağım demesine rağmen Sırp koç ona neden ihtiyaçı olduğunu açıklayınca onu reddetemediğini söyledi.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

İlgili Haberler