Dejan Radonjic, Panathinaikos yolcusu!

Kızılyıldız Başantrenörü Dejan Radonjic, rotayı Panathinaikos’a kırıyor!

Geride bıraktığımız sezonu Kızılyıldız’ın başında geçiren Dejan Radonjic, bu yaz bitecek olan sözleşmesini uzatmamaya karar verdi. RTCG’nin yaptığı haberine göre Radonjic, başantrenör arayışları içerisinde olan Panathinaikos’un başına geçmeye hazırlanıyor.

Haberde aktarıldığına göre, yaşanan oyuncu ayrılıkları sonrasında takımın gelecek sezonki rekabetçilik seviyesinden emin olamayan Dejan Radonjic, rotayı bu sebeple Panathinaikos’a kırmaya karar verdi.

Kızılyıldız, geçtiğimiz günlerde Dejan Radonjic’in biten sözleşmesiyle ilgili bir açıklama yayımlamıştı. Sırp ekibi, başantrenörlerine iki yıllık bir teklif sunduklarını ve kendisinden konuyla ilgili geri dönüş beklediklerini ifade etmişti.

ABA Ligi’nde gelen şampiyonluğun ardından iki taraf arasındaki anlaşma formaliteden ibaret gibi gözüküyordu. Ancak takımdaki önemli isimlerin ayrılması Dejan Radonjic’in kararını etkiledi. Nate Wolters, Austin Hollins ve Dejan Davidovac’ın ayrılması, Nikola Kalinic’in de muhtemelen Barcelona’ya transfer olacak olması Radonjic’in kararı üzerinde doğrudan etkili oldu.

Dejan Radonjic, 2020’den bu yana Kızılyıldız’ın başında yer alıyordu. 52 yaşındaki koç bu dönemde takımla birlikte iki ABA Ligi şampiyonluğu kazanmayı başardı. Radonjic, kariyerinin önceki bölümünde Kızılyıldız ile bir dönem daha çalışmıştı. 2013-2017 arasındaki dört yıllık bölümde de takımın başantrenörü olan Radonjic, o zaman da takımını üç defa ABA Ligi şampiyonu yapmayı başarmıştı. Karadağlı antrenör iki ayrı çalışma döneminde Sırbistan Ligi’ni ve Sırbistan Kupası’nı da beşer defa kazanma başarısına ulaşmıştı.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

İlgili Haberler