David Hawkins: “Aldığım ceza adil değildi” #BSL

Ülkemizde iz bırakan oyunculardan biri olan David Hawkins, profesyonel basketbol kariyerine nokta koymasına neden olan doping cezası ile ilgili konuştu.

Galatasaray odaklı medya organı FCN Blog’a konuşan David Hawkins, profesyonel basketbol kariyerini sonlandırmasına neden olan doping cezası hakkında konuşurken Ergin Ataman ve eski takım arkadaşlarından bahsetmeyi de unutmadı.

Hawkins’in açıklamaları şöyle:

Dribbling yeteneklerin muazzamdı ve Türkiye Ligi’nde mücadele eden en güçlü oyunculardan birisiydin. Çembere çok kuvvetli penetre ederek güçlü bir bitirişle sayıya giderdin. Bunun yanı sıra keskin uzak mesafe şutlarınla da dış atışlarında oldukça yüzdeliydi. Oyun stilin hakkında ne söylemek istersin?

İltifatların için teşekkür ederim, oyunun içinde kaldığım her süre boyunca enerjimi ve tutkumu Sahaya yansıttım. Kesinlikle sayı atmayı seviyordum ancak en önemli özelliklerimden biri de topa yaptığım baskıydı. Sayı atmak tabii ki önemli ama sayı atmaktan çok savunmanın maçları kazandırdığına inanıyorum.

Türkiye kariyerin hızlı bir şekilde üç şampiyonlukla başladı ve Ergin Ataman diğer takım arkadaşların gibi yeni şampiyonluklar yaşamak için Galatasaray’a çağırdı. Efes ve Fenerbahçe gibi ligin üst düzey takımlarını geride bıraktınız. Bunun hakkında ne söylemek istersin?

Çok önemli oyunculardan oluşan bir grup oluşturuyorduk. Yerli ve yabancı oyuncular olmak üzere iyi bir ortamımız vardı. Tüm arkadaşlarımla beraber birlikte oynamaktan zevk alıyorduk. Biz bir aileydik. Birbirimizi daha iyi olmak için ittik ve her maçı rakiplerimize daha fazla zorlaştırmak için birlikte savaştık. Rakiplere sahada işini zorlaştırdığımız kadar kendi işimizi de iyi yapıyorduk. Kazanmayı isteyen bir takım vardı, bunun için mücadele ediyorduk ve en önemlisi kazanıyorduk.

Ergin Ataman ile olan ilişkine değinmek ister misin?

Amaçları doğrultusunda koç için en önemli tek şey hep kazanmaktı. Onu mutlu eden şey buydu. Oyuncularına çok güvenir ve onlara hücumda serbestlik tanırdı. Saha içinde daha özgür olmamıza izin verirdi. Savunmanın önemini daima vurgular ve hep ön planda tutardı. Onun için oynamaktan gerçekten çok keyif alıyordum. Kesinlikle benim en beğendiğim ve kariyerimde birlikte çalışmaktan mutlu olduğum koçlardan birisi.

Sezona çok iyi başlamıştın. Galatasaray’ın kaptanıydın ve ligde oynanılan Gaziantep maçından sonra yapılan doping testin pozitif çıktı. Sezon ortasında takımdan ayrılmak zorunda kaldın. Profesyonel basketbol oynamana dört yıl ceza getirildi. Sence bu adil miydi?

Bu konu hakkında çok fazla konuşmak istemiyorum ancak bu durum hakkında hiçbir şey adil değildi. Ne olduğunu ve neden olduğunu gerçekten anlamadım. Bana çok acı verdi. Ama bu konuda çok fazla konuşmamayı tercih ediyorum. Hâlâ bu konuda çok hassasım.

Birlikte oynadığı en iyi beşi sayan Hawkins, Carlos Arroyo – Deron Williams – Romain Sato – Dejan Bodiroga – Pops-Mensah Bonsu tercihini belirtirken altıncı adam olarak Mike Hall’u seçti.

Hawkins aynı zamanda BIG3 kariyerine devam edeceğini ve önümüzdeki sezon Trilogy takımının kaptanlığını yapacağını da söyledi.


Kaynak: FCN Blog

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

İlgili Haberler