David Fizdale: “LeBron James’i klonlayabilir miyiz?” #NBA

Sezona oldukça beklenti altı giren Los Angeles Lakers’ın yardımcı koçu David Fizdale, son olarak Noel gecesi alınan mağlubiyetin ardından açıklamalarda bulundu.

LeBron James, 37 yaşına merdiven dayamış olsa dahi NBA’in hala en iyi oyuncularından birisi. Sezon başındaki sakatlığının ardından sahalara dönen ve kaldığı yerden devam eden Kral’a rağmen Lakers, problemler yaşamaya devam ediyor.

Batı ekibi, oynadığı son beş maçı da kaybetti ve şu anda konferansının 7. sırasında bulunuyor.

Lakers‘ın kaybettiği beş maçta da 30 sayının üzerine çıkan LeBron’un takım arkadaşlarından yeterli desteği almakta zorlanıyor.

Son olarak Noel gecesi Brooklyn Nets‘e kaybeden Los Angeles Lakers’ta yardımcı koç David Fizdale’e “LeBron’un sahada olmadığı bölümlerde Lakers’ın iyi oynaması için neler yapılmalı?” sorusu yöneltildi.

Fizdale soruya alaycı bir dille yaklaştı:

“Onu klonlayabiliriz. Bildiğiniz iyi bir bilim insanı var mı? Onun kopyasını yapabilir miyiz?”

Bu, güldüren bir cevap olsa da LeBron’suz Lakers’ın problemlerini gizlemiyor. Sezon öncesi kadrosuna Russell Westbrook’u katan ancak oyuncudan beklediği geri dönüşü alamayan Batı ekibi, oyuncunun takası için pazar araştırmasına da çıkmış vaziyette.

Sakatların ve COVID olan oyuncuların dönmesiyle tam kadro Lakers’ın yapabilecekleri ne ölçüde olacak? Bunu öğrenmek için önümüzde hala uzun bir sezon var.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

İlgili Haberler