David Blatt, hayatına basketbol dışında devam etmek istiyor

Avrupa basketbolunda iz bırakan koçlardan olan ve son olarak Olympiacos’u çalıştıran David Blatt, hayatına basketbol dışında devam etmek istiyor.

Olympiacos ile yollarını ayırmasının ardından ilk kez Boston Globe’a konuşan David Blatt, hayatına basketbol dışında bir uğraşla devam etmek istediğini söyledi.

Yunan devinden ayrılış sürecini de anlatan deneyimli basketbol adamının açıklamaları şu şekilde:

“Hastalığımı bir mazeretmiş gibi göstermeyi istemiyorum. Yönetimle yaptığımız tartışmalarda hayatımda bazı kısıtlayıcı etkenler olduğu konusunda dürüst olmak zorundaydım. Bunun yanında takımda da bir sürü problemimiz vardı. Sadece bir maç oynamıştık ve iyi başlayamamıştık. Birlikte aldığımız kararla yolların ayrılmasının herkes için daha iyi olacağını düşündük. Bu durum bende bir kırgınlık yaratmadı.

Yeni adımlar atmayı sabırsızlıkla bekliyorum. Sürekli daha fazlasını yapmanın peşindeyim. 12 yıllık oyunculuk ve 27 yıllık antrenörlük kariyerimden sonra artık yeni bir sayfa açmanın zamanı geldi diye düşünüyorum. Bazen pencereler kapanır, yepyeni kapılar açılır. Her zaman İsrail’de bir elçi, diplomat olmayı hayal etmişimdir. Bu gibi yöntemlerle ülkeme hizmet etmek isterim.”


Kaynak: Boston Globe

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

İlgili Haberler