Darüşşafaka Doğuş koçu David Blatt, 78-62 kazanılan ve Daçka’nın playoff’a katılmaya hak kazandığı Kızılyıldız maçının ardından basın toplantısında açıklamalarda bulundu. Hak ettikleri yerde olduklarının altını çizen Blatt şunları söyledi:

“Tarihin en zorlu EuroLeague’inde 30 maç oynadıysanız ve bunun sonunda ilk 8 takım arasına kalıyorsanız bir şey yapmışsınız demektir. Darüşşafaka için tarihi bir an bu. Takım olarak vizyon sahibi olmanın ve adanmışlığın çok güzel bir örneği bu. Bu bir şampiyonluk değil tabii ki ama sürecin anlamını bilenler, adım adım ilerlemenin anlamını bilenler, burada inşa ettiğimiz yapıda geldiğimiz noktanın ne kadar önemli olduğunu anlayacaklardır. Ben bu yapının parçası olmaktan çok gurur duyuyorum. Doğuş Grubu’na ve Darüşşafaka’ya böyle harika bir teknik ekip ve oyuncularla çalışma imkanı verdiği için teşekkür ederim. İşe her gün neşeli bir şekilde gidiyorum ki bu her zaman olmaz.

Maça geçersek harika bir maçtı ve biz açıkça daha iyi olan taraftık. Kızılyıldız’ı tebrik ediyorum, bu güne kadar çok başarılı işler yaptılar ancak bu akşam playoff’a kalması gereken takım playoff’a kaldı. Bu sezon aldığımız sonuçlarla, büyük takımlara karşı aldığımız galibiyetlerle EuroLeague’in daimi bir üyesi olmamız gerektiğini düşünüyorum. Bugün önemli bir eksikleri vardı ancak biz de Scottie’nin sakatlandığı dönemde üst üste dört maç kaybettik. Tıpkı diğer takımların bizim bu dezavantajımızdan yararlandığı gibi biz de bu akşam onların dezavantajından yararlandık

Burada yaptığımız şeyler hiçbir şekilde şüpheye yer bırakmıyor. Playoff’a kalamayan birden fazla lisanslı takım var ve önümüzdeki sene EuroLeague’de olmamız gerektiği şeklindeki fikrimi açıkça belirttim.

Real Madrid’in kalitesini herkes biliyor. Normal sezonda 30 maç oynuyor ve ligi en tepede bitiriyorsunuz demek ki ligin en iyi takımısınız. Bu sezon onları bir kez yendik ve bir kez yenildik. Onlarla oynayacak olduğumuz için gerçekten heyecanlıyım ve bu sezon her maçta yaptığımız gibi onlarla sonuna kadar mücadele etmek için elimizden gelen her şeyi yapacağız.

Real Madrid’den sonrasına bakacak olursak, Final Four bu yıl İstanbul’da olacak, yani o ya da bu şekilde ben de orada olacağım.”

Murat Akcan

İletişim: [email protected] Twitter: @akcanmrat

Website:

Bir yorum Yaz

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir