Darüşşafaka, Levallois deplasmanında güldü ve #7DaysEuroCup’ı galibiyetle açtı!

Temsilcimiz Darüşşafaka, EuroCup sezonunu Levallois Metropolitans deplasmanında açtı ve maçı 64 – 69 kazanarak EuroCup sezonuna galibiyetle başladı.

Levallois Metropolitans ilk beşi: Klemen Prepelic, Eliezer Cyrille, Florent Pietrus, Boris Diaw, Louis Campbell

Darüşşafaka ilk beşi: Scottie Wilbekin, Muhammed Baygül, Howard Sant-Roos, JaJuan Johnson, Michael Eric

Maçta perdeyi Klemen Prepelic’in üçlüğü açtı. Temsilcimiz ilk sayılarını 48’inci saniyede Sant-Roos’un serbest atışlarından bulurken, ilk saha içi isabetini çeyrek bitimine 7.02 kala JaJuan Johnson’dan buldu ve rakibinin 6 – 0‘lık serisini sonlandırdı. Çeyreğin son beş dakikasına 4 – 0‘lık mini bir seri daha bulan ev sahibi ekip, 4.40 kala David Blatt’e molayı aldırdı.(13 – 5) Mola dönüşünde Wilbekin’ın yerine oyuna dahil olan Will Cummings ile sayı bulan Daçka, serbest atış çizgisinden skor üretmeye devam etti. Seri yemeye devam eden temsilcimiz, son saniyede de üçlük yedi ve ilk çeyreği moralsiz tamamladı.(23 – 13)

İkinci çeyreğin açılışı Sant-Roos’un üçlüğü ile yapıldı. Çeyreğe 5 – 0’lık seri ile başlayan Daçka, rakibinin hücumlarını durduramayınca farkı da eritemedi. Çeyreğin ikinci yarısından itibaren daha derli toplu bir görüntü veren temsilcimiz, hücumda yaptığı doğru tercihlerin yanında savunmada da aksamamaya başladı. Wilbekin’ın üçlüğü ile skoru eşitleyen Daçka, yine Wilbekin’ın basketi ile öne geçmeyi başardı. Çeyreğin son iki dakikasına eşitlikle girilirken, karşılıklı basketler eşitliği bozmadı ve soyunma odasına 41 – 41‘lik skorla gidildi.

@FirstTeam/Twitter
@FirstTeam/Twitter

İkinci yarının ilk basketi Prepelic’ten gelirken ona cevap Sant-Roos’un üçlüğü ile geldi. Temponun iyice düştüğü anlarda JaJuan Johnson ve Sant-Roos ile sayılar bulmaya devam eden temsilcimiz, farkı ilk kez iki topa çıkardı. Çeyreğin son beş dakikasına girilirken farkı iki topta tutmaya devam eden Daçka, çeyrek devamında geriye düşmesine rağmen yeniden öne geçti ve son çeyreğe 55 – 57 önde girmeyi başardı.

Son çeyrekte sertleşen savunmaların da etkisiyle ilk basket başlangıçtan bir buçuk dakika sonra JaJuan Johnson’dan geldi. Bu basketin akabinde Onyenma’nın basketi ile çeyreğe giren ev sahibi ekip, çeyreğin ilerleyen dakikalarında var olan suskunluğu bu basketten yaklaşık dört dakika sonra bozdu. Sant-Roos’un üçlüğü ile skorda öne geçen Darüşşafaka, Furkan’ın basketi ile farkı yeniden iki topa çıkardı. Son dakikada farkın ikiye inmesi üzerine maç bitimine 26 saniye kala Daçka molası geldi. Mola dönüşünde JaJuan Johnson’ın serbest atış çizgisinde hata yapmamasından sonra Kidd ile de bir sayı bulan temsilcimiz, maçı 64 – 69 kazanmayı başardı.

Geri1 of 2

Darüşşafaka, Levallois deplasmanında güldü ve #7DaysEuroCup’ı galibiyetle açtı!

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

İlgili Haberler