Darüşşafaka Lassa’dan depremzedeler için temiz su desteği

Darüşşafaka Lassa, depremden etkilenen insanlar için temiz su desteğinde bulunuyor.

Darüşşafaka Lassa, Kahramanmaraş’ta ve birçok civar şehirde hissedilen depremden etkilenenler için deprem bölgesine temiz su desteğinde bulunuyor. Darüşşafaka Lassa, deprem bölgesinin su sorununu çözmek amacıyla deprem bölgesinin çeşitli noktalarına su tankları kurmaya başladı.

Kulüpten yapılan bilgilendirme şu şekilde:

Güzel ülkemizin yaşadığı afet sürecinin yaralarını sarmak için ilk andan itibaren çalışmalarımızı süratle ve titizlikle sürdürüyoruz. “Daçka” olarak dokunduğumuz her hayatın siyahtan yeşile doğru yol alabilmesi için, ‘Vazgeçmek Yok’ prensibine dayalı bir kararlılık gösteriyor, uzun vadeli projelerimizde “süreklilik” esasıyla hareket ediyoruz.

Kaybettiğimiz binlerce yurttaşımızın yasını tutarken, hayatta kalan yurttaşlarımızla yaşamı yeniden inşa etmek zorundayız. Sağlıklı bir yaşamın olmazsa olmazı temiz su, afet bölgelerinde hayati önem arz ediyor.

Bu kapsamda; Beren Kayalı tarafından geliştirilen, dezavantajlı bölgelere temiz su temin edilmesi ve depolanması noktasında çözümler sunan, her biri 3 bin kişiye temiz su sağlayan Deploy su tanklarını afet bölgelerine kurmak konusunda çalışmalarımızı yürütüyoruz. 

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

İlgili Haberler