Darüşşafaka, Fenerbahçe Beko deplasmanında farklı galibiyetle dönüyor! #BSL

ING Basketbol Süper Ligi‘nin 16. haftasında lider Fenerbahçe Beko, evinde maç fazlasıyla ikinci sırada yer alan Darüşşafaka’yı konuk ediyor.

Fenerbahçe Beko ilk beşi: Melih Mahmutoğlu, Dyshawn Pierre, Achille Polonara, Pierria Henry, Ahmet Düverioğlu

Darüşşafaka ilk beşi: Gabriel Olaseni, Troy Wendel Jr., Isaiah Pineiro, Doğuş Özdemiroğlu, Nathan Boothe

ING Basketbol Süper Ligi’nin zirvesini yakından ilgilendiren karşılaşmada, Lider Fenerbahçe Beko, evinde ağırladığı ve maç fazlasıyle ikinci sırada yer alan Darüşşafaka karşısında ilk çeyreğe çok kötü başladı. İlk çeyrek boyunca hücumda sayı bulmakta zorlanan ev sahibi ekip, Darüşşafaka’nın hücumlarına da çare bulamayınca bir fark 10 sayıya kadar çıktı. Ertelenen karşılaşmaların etkisiyle maç temposunu yakalamakta zorladığı çok belli olan Fenerbahçe Beko, ilk çeyreği Darüşşafaka karşısında 12-21 geride tamamladı.

İkinci çeyreğe de istediği gibi başlayamayan sarı lacivertli ekip, hucümda istediği tempoyu bir türlü yakalayamadı. Darüşşafaka ise yaptığı sert savunmaya, hücumda da yüzdeli isabet bularak farkı arttırdı ve çeyreğin ortasına geldiğimizde 17-31 önde gidiyordu. Koç Djorjevic’in molasında sonra kendine gelen sarı lacivertliler, hücumda istediği tempoyu bulurken, savunmada da Darüşşafaka’nın sertliğine cevap verince 8-0’lık seri ile durumu 25-31’e getirdi. Darüşşafaka savunmasını zorlayarak fauller alan Fenerbahçe Beko, bulduğu faulleri değerlendirince farkı iyice eritti ve son iki dakikaya girilirken farkı üç sayıya kadar indirdi. İkinci çeyreğin ortalarında yakaladığı tempoyu, çeyreğin sonuna kadar devam ettiren Fenerbahçe Beko, ilk yarıyı Darüşşafaka karşısında 38-37 önde tamamladı.

Kötü bir ikinci çeyrek geçiren Darüşşafaka, üçüncü çeyreğe daha etkili başladı. İlk yarının büyük kısmında uyguladığı temas odaklı sert savunmayla üçüncü çeyreğe başlayan konuk ekip, hücumda da yüzdeli oynayarak çeyreğin ortasına geldiğimizde 45-53’lük skorla farkı sekize çıkardı ve sarı lacivertli ekibe mola aldırdı. Moladan istediği şekilde dönemeyen ev sahibi ekip bir türlü hucümda tempo bulamadı. Çeyreğin başında yakaladığı tempoyu, Çeyreğin geri kalanında da sürdüren Darüşşafaka, ev sahibi Fenerbahçe’nin sadece 10 sayı bulmasına izin verdiği üçüncü çeyreği 48-62 önde bitirdi.

Son çeyreğe iki ekipte karşılıklı sayılarla başladı. Bir çok hücumdan boş dönenmesine rağmen, ev sahibi Fenerbahçe Beko’ya kolay sayı şansı vermeyen Darüşşafaka, karşılaşmanın son dört dakikasına girilirken 13 sayı farkla önde idi. Çeyreğin geri kalanında da ev sahibi Fenerbahçe Beko’nun farkı eritmesine izin vermeyen Darüşşafaka, karşılaşmadan 61-79 ile galip ayrıldı.

Çeyrek sonuçları:

  1. Çeyrek: 12-21
  2. Çeyrek: 26-16
  3. Çeyrek: 10-25
  4. Çeyrek: 13-17

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

İlgili Haberler