Darüşşafaka, #Eurocup karşılaşmasında Fiat Turin’i mağlup etti!

Darüşşafaka, Eurocup 4. hafta karşılaşmasında, baştan sona önde götürdüğü maçta, Fiat Turin karşısında hata yapmadı ve rakibini 60-89 mağlup etti.

Fiat Turin’in ilk beşi: Diante Garrett – Sasha Vujajic – Lamar Patterson – Trevor Mbakwe – Valerio Mazzola

Darüşşafaka Doğuş’un ilk beşi: Scottie Wilbekin – Howard Sant-Ross – James Bell – JaJuan Johnson – Michael Eric

Scottie Wilbekin’in üçlüğüyle başlayan ilk çeyrekte Darüşşafaka’ya cevap Valerio Mazzola’dan geldi (2-3). James Bell ve JaJuan Johnson ile sayılar bulan Darüşşafaka, Trevor Mbakwe’nin orta mesafeli şutuna engel olamadı (4-8). Darüşşafaka, Scottie Wilbekin’in ile bir üçlük daha bulunca Fiat Turin molayı aldı. Moladan Diante Garrett’in üst üste bulduğu sayılarla dönen Turin, Michael Eric’in smacına ve top kayıplarına engel olamadı (9-16). Scottie Wilbekin’in elinin yandığı bu dakikalarda Darüşşafaka, Will Cummings’in bulduğu sayılarla farkı açmaya başladı (9-21). Hücumda organize olmakta zorlanan Turin, Will Cummings önderliğindeki Darüşşafaka’yı durduramıyor. Diante Garrett ve Scottie Wilbekin’in karşılıklı sayılarıyla geçilen son 1 dakika, Darüşşafaka bir adım daha öne çıktı ve ilk çeyreği 15-31 önde kapattı.

Andre Jones’un sayılarıyla başlayan ikinci çeyrekte Diante Garrett’in de desteğiyle farkı indirmeye çalışıyor (19-31). Stanton Kidd ve Will Cummings ile sayılar bulan Darüşşafaka, Diante Garrett’i durduramayınca molayı aldı. Moladan Antonio Iannuzzi’nin sayısına James Bell’in üçlüğüyle cevap veren Darüşşafaka, Andre Jones’u durdurmakta zorlanıyor (27-38). JaJuan Johnson’ın sayılarıyla farkı tekrar açmaya başlayan Darüşşafaka, Howard Sant-Roos ile öne çıkmaya başladı. Turin Deron Washington ve Iannuzzi ile farkı tek hanelere indirdi (36-42). Fark altıya kadar inince mola almak zorunda kalan Darüşşafaka, moladan JaJuan Johnson’ın sayılarıyla döndü. Sasha Vujajic ile üçlüğü bulan Turin, yaptığı top kayıplarından dolayı farkın tekrar yükselmesine engel olamadı ve molayı aldı (39-48). İlk yarının bitimine 30 saniye kala her iki takımda karşılıklı sayılar buldu ve Darüşşafaka, Turin karşısında ilk yarıyı 42-48 önde kapattı.

@dackabasket
@dackabasket

JaJuan Johnson’ın sayılarıyla başlayan üçüncü çeyrekte Michael Eric ile üst üste sayılar bulan Darüşşafaka, Turin’e molayı aldırdı (42-54). İki takımın da sayı bulamadığı bu dakikalarda Will Cummings ile Darüşşafaka, farkı açmaya devam etti (42-58). Üçüncü çeyreğin son iki dakikasında her iki takımda karşılıklı sayılar buldu ve Darüşşafaka, Turin karşısında üçüncü çeyreği 46-63 önde kapattı.

Howard Sant-Ross’un sayılarıyla başlayan dördüncü çeyrekte Darüşşafaka’ya cevap Sasha Vujajic’ten geldi (48-65). Stanton Kidd ve Will Cummings ile sayılar bulan Darüşşafaka, Michael Eric ile farkı açmaya başladı (50-71). Howard Sant-Ross ve Deron Washington’ın karşılıklı sayılarıyla geçilen bu dakikalarda Fiat Turin, JaJuan Johnson’ın sayılarını durduramayınca molayı aldı (54-76). JaJuan Johnson’ın basket faulüyle maçtan iyice kopan Fiat Turin, Scottie Wilbekin’i savunamadı (58-82). Karşılaşmasının son iki dakikasında iki takımda karşılıklı sayılar buldu ve Darüşşafaka, Fiat Turin’i 60-89 mağlup etti.

MAÇIN İSTATİSTİKLERİ 

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

İlgili Haberler