Darüşşafaka Doğuş son çeyrekte galibiyete uzandı!

Spor Toto Basketbol Ligi’nin 12. haftasında Türk Telekom sahasında Darüşşafaka Doğuş’u ağırladı. 

Ankara Spor Salonu’nda oynanan karşılaşmaya iyi başlayan konuk ekip oldu. Maçın ilk 2 dakikasına 5-0 üstünlük ile giren Darüşşafaka Doğuş’a Türk Telekom, Covan Brown’ın ve Marcus Haislip’in üç sayılık basketleri ile karşılık verdi ve takımlar ilk 3 dakikayı 6-5 ev sahibi ekibin üstünlüğü ile geçti. Bu dakikadan sonra Darüşşafaka Doğuş Semih Erden’in etkili oyunu ile pota altından sayı bulurken Türk Telekom, Woodside’ın sayıları ile farkı korudu ve ilk çeyrek ev sahibi ekibin 18-17 üstünlüğü ile sona erdi.

İkinci çeyreğe Michael Jenkins’in üç sayılık basketi ile başlayan Türk Telekom karşısında sayı bulmakta zorlanan Darüşşafaka Doğuş, Jamon Gordon’ın sayıları ile 7-0’lık seri yakaladı ve çeyreğin ilk 4 dakikasını 27-24 önde geçti. Covan Brown’ın sayıları ile maça tutunan Türk Telekom’a Metin Türen’in sayıları ile cevap veren konuk ekip çeyreğin bitimine 1 dakika kala farkı 4 sayıya çıkardı ve soyunma odasına Semih Erden’in sayıları ile 39-34 önde girdi.

Üçüncü çeyreğe takımlar karşılıklı sayılar ile başlarken Darüşşakafa Doğuş, Mehmet Yağmur’un üç sayılık basketi ile farkı 10 sayıya kadar çıkardı. (44-34) Ardından toparlanan Türk Telekom, Buckner ve Brown’ın sayıları ile farkı azaltmaya çalışırken konuk takım savunmada aksayınca ev sahibi ekip Michael Jenkins’in üç sayılık basketi ile 49-47 öne geçti. Bu dakikadan sonra takımlar karşılıklı basketler bulurken Darüşşafaka Doğuş son çeyreğe 60-57 üstünlük ile girdi.

Son çeyreğe tam bir heyecan fırtınasına sahne oldu. Çeyreğe iyi başlayan Türk Telekom Michael Jenkins’in üst üste sayıları ile 62-61 öne geçti. Bu baskete Milko Bjelica’nın üç sayılık basketi ile cevap veren Darüşşafaka Doğuş maçın bitimine 7 dakika kala 64-62 üstünlüğü yakaladı. Bu dakikanın ardından konuk ekip yakaladığı 9-2’lik seri ile farkı maçın bitimine 4 dakika 20 saniye kala 9 sayıya kadar çıkardı. (73-64) Son bölümde oyundan topan ev sahibi ekibin hatalarını iyi değerlendiren Darüşşafaka Doğuş farkı maçın bitimine 1 dakika 33 saniye kala 12 sayıya kadar çıkardı. (78-66) Son bölümde hata yapmayan konuk ekibi Türk Telekom karşısında maçı 10 sayı farkla 82-72 kazandı. 

Türk Telekom’da J’Covan Brown 19 sayı, 4 ribaund, 3 asist ile, Michael Jenkins 14 sayı, 3 ribaund, Eric Buckner 11 sayı, 4 ribaund, Marcus Haislip 13 sayı, 6 ribaund ile oynadı.

Darüşşafaka Doğuş’ta ise Scottie Wilbekin 13 sayı, 2 ribaund, 3 asist ile oynarken Semih Erden 13 sayı, 3 ribaund, Milko Bjelica 16 sayı, 4 ribaund ile mücadele etti.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

İlgili Haberler