Darüşşafaka Doğuş, evinde Banvit’e geçit vermedi! #SporTotoPlayOff2017

Sport Toto Basketbol Süper Ligi Play-off ilk tur karşılaşmasında ligi dördüncü ve beşinci sırada bitiren iki takımın ilk mücadelesinde Darüşşafaka Doğuş, Volkswagen Arena’da Banvit’i ağırladı. Üçüncü çeyreğin sonunda farkı açan Darüşşafaka Doğuş, karşılaşmadan 72-67 galip ayrıldı.

Darüşşafaka Doğuş ilk beşi: Scottie Wilbekin – Brad Wanamaker – Davis Bertans – Will Clyburn – Ante Zizic

Banvit ilk beşi: Jordan Theodore – Jeremy Chappell – Gediminas Orelik – Edo Muric – Gasper Vidmar

Hava atışının ardından karşılaşmanın ilk sayıları Wilbekin’in üçlüğüyle gelirken, buna cevap Banvit’te Edo Muric’le geldi ve skor dengeye geldi.(3-3) Karşılaşmaya hızlı başlayan Darüşşafaka Doğuş hızlı hücumları iyi değerlendirdi ve 8-3 öne geçti. Konuk ekip Banvit, çeyreğin bu bölümünde pota altında Gasper Vidmar’ı etkili kullandı.(10-10) Brad Wanamaker’ın üç sayılık basketiyle tekrar öne geçen Darüşşafaka Doğuş, Jordan Theodore’un üçlüğüne engel olamayınca eşitlik bozulmadı.(13-13) Temponun arttığı bu bölümde televizyon molasına önde giden taraf Daçka oldu.(16-13) Çeyreğin bitimine üç dakika kala, her iki takım da top kayıpları sonrası sayı bulmakta zorlandı. Çeyreğin son dakikalarında dış atışlarda isabet bulmakta zorlanan Banvit ilk çeyreği 20-15 geride kapadı.

İkinci çeyreğe top kaybıyla başlayan Banvit, rakibine kolay sayı izni verince skor 23-17‘ye geldi. Kenardan gelen Furkan Korkmaz’ın üç sayılık basketiyle farkı tekrar üçe indiren Banvit, Davis Bertans’ın perimetreden şutuna engel olamayınca altı sayı geriye düştü.(26-20) Temponun arttığı bu bölümde her iki takım da hücumlardan boş döndü. Harangody’nin bulduğu isabet, Banvit’e molayı aldırdı ve Daçka maçtaki en büyük farkı yakaladı.(28-20) Furkan Korkmaz’la ayakta kalmaya çalışan Banvit, farkı dörde indirmeyi başardı.(30-26) Tempo artar artmaz kolay sayı imkanı bulan Darüşşafaka Doğuş, tekrar farkı yediye çıkardı.(33-26) Çeyreğin sonunu daha iyi oynayan Banvit farkı biraz kapasa da, Darüşşafaka Doğuş ilk yarıyı 36-32 önde kapadı.

@dackadogus
@dackadogus

İkinci yarıya iyi başlayan Banvit, rakibini kovalamayı bu çeyrekte de sürdürdü.(43-39) Her iki takımın şut yüzdesinin düştüğü bu bölümde çeyreğin ortasında Daçka 45-40 üstünlüğünü sürdürdü. Vidmar’ı durdurmakta zorlanan Daçka, hücumda da basit hatalardan dolayı sayı bulmakta zorlandı.(47-42) Düşük skorlu geçen bu bölümde Theodore’un oyunu zorlaması Banvit’e fayda etmeyince, Wanamaker’ın bulduğu sayılarla bitime 1.30 kala Darüşşafaka Doğuş skoru 52-42 yaptı ve ilk kez çift haneli farkı yakaladı. Wanamaker’ın adeta alev aldığı çeyreğin sonunda Darüşşafaka Doğuş, son çeyreğe 58-43 önde girdi.

Son çeyreğe karşılıklı sayılarla girilirken, çeyreğin ilk dakikalarında Daçka rakibinin kendisine yetişmesini dış atışlarla izin vermedi.(63-47) Her iki takım da bu bölümde iyi hücum edemezken, bitime altı dakika kala skor 63-49‘a geldi. Daçka’nın süreye oynadığı bu bölümde, Banvit rakibinin hatalarından faydalandı ve farkı 11’e indi. (65-54) Çeyreğin son dört dakikasına girilirken, Theodore’un sorumluluk aldığı bu bölümde Banvit, farkı tek hanelere indirmeyi başardı.(67-58) Kritik dakikalardaki atışlardan faydalanamayan Banvit, rakibine hücum ribaund’ı şansı verince sürenin erimesine engel olamadı.(69-58) Çeyreğin son dakikalarında farkı koruyan Darüşşafaka Doğuş, karşılaşmadan 72-67 galip ayrıldı ve seride 1-0 öne geçmeyi başardı.

Geri1 of 2

Darüşşafaka Doğuş, evinde Banvit’e geçit vermedi! #SporTotoPlayOff2017

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

İlgili Haberler