Dallas Mavericks sahibi Mark Cuban: “NBA tarihinin en kötü hakem hatası”

Mark Cuban, Golden State Warriors maçında yaşanan sekans ile ilgili konuştu.

NBA‘de bu gece oynanan mücadelede Dallas Mavericks, sahasında Golden State Warriors’a 127-125’lik skorla mağlup oldu. Karşılaşmanın ardından Mavericks sahibi Mark Cuban, maçta yaşanan bir sekans için NBA’e itiraz edeceğini açıkladı.

Dallas Mavericks oyuncuları, üçüncü çeyreğin bitimine 1.54 kala hakemin ilk kararı dolayısıyla topun kendilerinde olduğunu düşünerek karşı sahada bekliyordu. Ancak diğer yarı sahadan Golden State oyuncuları, topu oyuna sokarak kolay iki sayı imkanı bulmuştu.

Karşılaşma sonrası Dallas Mavericks’in sahibi Marc Cuban, olayla ilgili şu sözleri söyledi:

“Üçüncü çeyreğin bitimine 1.54 kala yaşananları merak edenler için anlatayım. Hakem topun Mavericks’te olduğunu söyledi. Spiker de bunu anons etmişti. Ardından mola geldi. Mola sırasında hakem kararını değiştirdi ve bize bunu söylemedi.”

“Ardından top bizdeymiş gibi sahaya dizildiğimizi görünce topu Warriors’a verdi. Bize tek bir kelime bile etmediler. Kolay bir sayı buldular. Maç, iki sayı farkla bitti, bunun ne kadar önemli olduğu aşikar.”

“Muhtemelen NBA tarihinin en kötü hakem hatası. Tek yapmaları gereken bize söylemeleriydi ama söylemediler.”

Karşılaşmanın baş hakemi Sean Wright, maç raporunda Cuban’ın iddialarını reddetti.

“Başlangıçta sahadaki ilk karar, topun Golden State Warriors’ta olduğu kararıydı. İkinci bir karar da vardı ama bu, Mavericks’in nedeniyle olan zorunlu bir mola içindi.”

Mark Cuban, pozisyonla ilgili NBA’e itirazda bulunacağını belirtti. Mavericks cephesinin NBA’e 48 saat içerisinde yazılı bir itirazda bulunması gerekiyor. NBA komisyoneri Adam Silver’ın bu itiraz raporunu alır almaz her iki tarafa da durumla ilgili kanıtlı bir şekilde açıklama yapması için beş gün süresi olacak.

Cuban, ayrıca itiraz için 10 bin dolar ödeme yapacak ve bu ücret Cuban’ın haklı çıkması durumunda kendisine iade edilecek.

Golden State’in 127-125’lik galibiyetinin ardından Mavericks, 36-37’lik derecesiyle Batı Konferansı’nda dokuzuncu sıraya geriledi. Öte yandan Warriors ise 38-36’lık derecesiyle altıncı sıraya yükseldi.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

İlgili Haberler