Geçtiğimiz sezon Olimpia Milano’nun İtalya Ligi şampiyonluğu mücadelesinde takımın en önemli şutörü olan Dairis Bertans, açıklamalarda bulundu.

Şut atmak, geçen yılki lig şampiyonluğu, Jaycee Carroll ve ağabeyi Davis Bertans hakkında konuşan Dairis Bertans‘ın açıklamaları şu şekilde:

“İtalya Kupası’nın yanına İtalya Ligi şampiyonluğunu eklemek, hiç istemediğimiz gibi geçen EuroLeague sezonunun ardından çok iyi geldi. Herkes lig şampiyonluğunun ne kadar önemli olduğunu anladı ve playoffta özellikle de finalde performansını arttırdı.

Ben bir şutörüm. Ağabeyim de öyle. Babamız da oynadığı dönemde harika bir şutörmüş. Bize doğru teknikte şut atmayı babamız öğretti. Daha sonra o his, doğaldı. Yani tabii ki çok çalıştım ama sanki böyle doğmuşum. Hızlı şut atmak çok önemli. İyi bir şutörseniz boşlukta top alıp, bekleyip, rahat bir şut atmak çok zordur. Bu nedenle hızlı şut atmak, asıl çalışmanız gereken noktadır.

Geçen yıl koç beni oyuna soktuğunda bana birkaç şut mutlaka attırırdı. Eğer ilki girerse gerisi çok kolay. Ben bu tarz oyunculardanım. Jaycee Carroll inanılmaz bir şutör. En iyilerden biri olduğuna şüphe yok. Onun gibi olmak bir amaç.”

Letonyalı şutör guard, geçtiğimiz sezon Olimpia Milano formasıyla İtalya Ligi’nde 7.4 sayı, 0.9 ribaund ve 1 asist ortalamaları tuttururken %43’le üçlük attı.

Efekan Ozener

Website:

Bir yorum Yaz

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir