Türkiye Basketbol Ligi 9. Hafta karşılaşmasında Darüşşafaka Doğuş sahasında TOFAŞ’ı rahat bir karşılaşma sonunda 88-61 yendi. Bu galibiyetle Darüşşafaka 9. Maçında 7. Galibiyetini aldı.

1417885237

Maçın ilk sayıları ev sahibi ekipten  geldi. Göksenin’e cevabı ise DeShawn Wood’un 3 sayılık basketiyle veren konuk ekip  skoru eşitledi.  Jamon Gordon’un basketiyle ilk 3 dakikayı 9-6 önde geçiren takım Daçka oldu. DeShawn Wood ile oyunda kalan Tofaş, Andre Smith’in basketiyle, ilk 5 dakika 12-12 eşitlikle geçildi. Karşılıklı basketlerle devam eden maçın ilk periyodun son 3 dakikasına Mehmet Yağmur’un basketiyle 18-17 önde giren ekip Daçka oldu. Periyodun sonunda Taylor Brown’un basketleriyle oyunun hakimiyetine eline alan Darüşşafaka  Doğuş çeyreği 26-21 önde bitirdi.

2.periyodun ilk sayıları Ermal Kurtoğlu ile Daçka’dan geldi. Ardından Seibutis’in basket faulü ile fark bir anda 10 sayıya çıktı. (31-21) Taylor Brown ve Ersin Dağlı’nın basketleriyle 2. Çeyreğin ilk 3 dakika 35-21’lik skor ile geçildi. Brian’ın sayılarıyla Tofaş uzun süre sonra skor bulmayı başarsa da ilk 5 dakika 42-23 ile Daçka lehine geçildi. Çeyreğin sonuna doğru toparlanan Tofaş Yiğit Arslan, DeShawn Wood ve Lamar Patterson’un sayılarıyla farkı 12’ye indirdi ve devre 45-33 skor ile geçilmiş oldu.

2.yarıya hızlı başlayan takım ev sahibi oldu. Jamon Gordon ve Göksenin’in sayılarıyla farkı bir anda 19 sayıya çıkardı. (54-35) Brian Qvale ile karşılık verse de konuk ekip, John Shurna’nın sayılarına engel olamayınca 3.çeyreğin son 5 dakikasına 66-41’lik skor ile girildi. Bu dakikadan sonra oyunun hakimiyetini elinde tutan ev sahibi son periyoda 76-48 önde girdi.

Son periyod da Daçka’nın çok rahat bir oyunu vardı. Son periyodun ilk sayıları DeShawn Wood ile Tofaş’tan geldi. Ersin Dağlı ile cevap veren ev sahibi ekip ve son 7 dakikaya 81-53 önde girdi. Bu dakikadan sonra genç oyunculara şans verdi her iki Coach. Karşılaşmanın geri kalan bölümü karşılıklı basketlerle geçti ve Darüşşafaka Doğuş maçtan 88-61 galip ayrıldı. Darüşşafaka Doğuş’ta John Shurna 19 sayı, Jamon Gordon’da 10 sayı 6 asist ile galibiyette baş rol oynadılar. Tofaş’ta Wood’un 19 sayı 5 asisti yeterli olmadı.

Bu galibiyet ile Daçka 9. Maçında 7. Galibiyetini alarak üst sıralardaki yerini korudu. Tofaş ise aldığı mağlubiyetle 3 galibiyette kaldı.

Ömür Özcan

@TBAltyapi Editörü, @TrendBasket Yazarı /İletişim: [email protected]

Website:

Bir yorum Yaz

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir