D-Rose’dan sevgilerle

NBA’de oynanan maçta Milwaukee Bucks serinin 3. maçında Chicago Bulls’u konuk etti. Playofflara iyi bir giriş yapan D. Rose yine çok iyi bir maç çıkarttı 34 sayı atarak takımının kazanmasında büyük rol oynadı. Rakip taraftan en yüksek sayı atan oyuncu ise rakip potaya gönderdiği 25 sayıyla G. Antetokounmpo oldu ve takımı kaybetmesine rağmen bireysel olarak başarılı bir maç oynadı.
  
Karşılaşma da 1. çeyrek 27 – 27 berabere 2. periyot ise 22 – 26 Milwaukee Bucks üstünlüğüyle geçildi ve maçta ilk yarı 49 – 53 sonlandı. Karşılaşmanın 3. çeyreği 25 – 18 Chicago Bulls üstünlüğüyle sonlandı. Dördüncü çeyrek ise 21-24 ile bitince karşılaşma uzatma periyoduna gitti. Karşılaşmanın birinci uzatma çeyreğinde de beraberlik(6 – 6) bozulmadı ve maçta 2. kez uzatmaya gidildi. Karşılaşmadaki ikinci devresi ise 12 – 5 Chicago Bulls üstünlüğüyle geçince mücadelenin galibi konuk ekip oldu.
  
Chicago ekibinde D. Rose 34 sayı , 5 ribaund , 8 asist rakamlarının yanına 3 tane de top çalma ekleyerek etkileyici performans ortaya koydu. Bunun yanı sıra P. Gasol 17 sayı , 14 ribaund , 5 asist yaparak mücadeleyi tamamlarken , J. Butler 24 sayı , 3 ribaund , 2 asist istatistiklerinin yanına 3 tane de top çalma ekleyerek etkileyici performans gösterdi.
  
Chicago ekibinde ise G. Antetokounmpo 25 sayı , 12 ribaund , 2 asist rakamlarına ulaşarak mücadeleyi tamamladı. Diğer taraftan M. Carter-Williams 19 sayı , 4 ribaund , 9 asist ile maçı bitirirken, J. Henson 15 sayı , 14 ribaund rakamlarının yanına 3 tane de blok ekleyerek iyi oyun gösterdi.
  
Maçta mücadele eden temsilcimiz Ersan İlyasova 7 sayı 5 ribaund ve 0 asist ile maçı tamamladı.

Geri1 of 4

Maçın Özeti

İlgili Haberler