Curry’nin zirve yürüyüşü

Uzun zamandır potansiyeliyle insanları heyecanlandıran Curry son 3 sezonda artık bir potansiyel olmaktan çıkıp bir lidere ve durdurulamaz bir silaha dönüştü. Bu sezon ise onun için ayrı bir adım.

Çünkü Curry bu sezon NBA’in 1 numaralı takımının lideri oldu. Mark Jackson bu takımın yaratılmasında büyük emeği olan bir koç. Özellikle savunma alışkanlığı olmayan oyuncuları en azından ortalama savunmacılara dönüştürmeyi başarmıştı. Ancak takımdaki son sezonunda biraz el freni olduğunu söylemek gerek. Geçtiğimiz sezon beklenen o adımı atamadı Warriors. Kerr’ün takımın başına geçmesiyle ile ise Warriors sonunda beklenen adımı attı ve 1 sene gecikmeli de olsa öngörülen patlamayı gerçekleştirdi.

Sezonu 67-15’lik dereceyle kapatan Warriors,böylece tarihin en iyi normal sezonlarından birini geçirmeyi başardı. Curry ise 23.8 sayı 7.7 asist 4.3 ribaund 2.0 top çalma ortalamaları yakalayarak bu başarıda aslan payının sahibi oldu. Fox Sports‘un hazırladığı Curry’nin adım adım yükselişini, bu yazıda derledik.

Geri1 of 12

Stephen Curry

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

İlgili Haberler