6a00d8341c4eab53ef01a73df57915970d-300wi

Dallas Mavericks’in sahibi Mark Cuban konferanslar arasındaki dengesizliğin giderilmesi gerektiğini söyledi. Cuban, şuanki sistemde bir çok playoff seviyesinde takım playoff dışı kalırken, bir çok da haketmeyen takımın playofflarda bu sistem yüzünden yer aldığını söyledi. Cuban’ın planına göre Dallas Mavericks, San Antonio Spurs, Houston Rockets ve New Orleans Pelicans doğu konferansına geçerken, Chicago Bulls, Indiana Pacers, Detroit Pistons ve Milwaukee Bucks batıya geçmeli. Bu düzenleme işinin daha önce ihtiyaçlar doğrultusunda yapıldığını ve yeniden yapılması gerektiğini söyleyen Cuban, NBA yönetiminin bu dengesizliği çözmek için bir an önce harekete geçmesi gerektiğini söyledi.

Bilindiği gibi Adam Silver göreve ilk geldiği günden beri ondan bu dengesizliği çözme konusunda adımlar atması bekleniyor. Ortada dolaşan fikirlerden biri ise konferans sisteminin tamamen ortadan kalkarak NBA’in en iyi 16 takımının playofflarda mücadele etmesi.

 

TrendBasket

TrendBasket, dört yıldır toplamda otuzdan fazla yazar ile Türkiye'nin bağımsız ve yenilikçi basketbol portalı olarak hizmet veriyor.

Website: http://www.trendbasket.net

Bir yorum Yaz

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir