Turkish Airlines EuroLeague‘in Rus devlerinden CSKA Moskova’da üç oyuncunun coronavirus testinin pozitif çıktığı açıklandı.

EuroLeague’de sezonun ilk haftasında FC Barcelona ile karşılaşan ve mücadeleden 76-66 mağlup ayrılan CSKA Moskova’da üç oyuncunun coronavirus testinin pozitif çıktığı açıklandı. BU maçın ardından FC Barcelona Koçu Sarunas Jasikevicius’un coronavirus testinin pozitif çıktığı kulübü tarafından duyurulmuştu.

CSKA cephesinden aktarılan bilgiye göre coronavirus’e yakalanan üç oyuncu Janis Strelnieks, Nikola Milutinov ve Semen Antonov. Rus devi, bu üç oyuncunun da tedavilerine ve izolasyon sürecine başlandığını duyurdu.

Kızılordu ekibi, bu üç oyuncunun birbirlerinden ve takımdan ayrı şekilde bireysel çalışmalarına devam edeceğini, virüsü atlatana kadar maçlarda forma giyemeyeceğini ve yerlerinin genç takım oyuncularıyla doldurulmayacağını da ekledi. Kulüp tarafından genç takım oyuncularının riski artırmamak adına önümüzdeki maçlarda kullanılmamasının daha doğru yöntem olduğu düşünülüyor.


Kaynak: CSKA Basket

Yunus Emre Ak

Mail: [email protected] Twitter: @namidigerwhite

Website:

Bir yorum Yaz

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir