THY EuroLeague’in ikinci haftasında CSKA Moskova, konuk olduğu Maccabi FOX Tel Aviv karşısında 86-89’luk bir galibiyet aldı.

Maccabi FOX Tel Aviv ilk beşi: Scottie Wilbekin – Michael Roll – Angelo Caloiaro – Tarik Black – Johnny O’Bryant

CSKA Moskova ilk beşi: Daniel Hackett – Nando De Colo – Nikita Kurbanov – Andrey Vorontsevich – Othello Hunter

Maçın ilk dakikalarında basit top kayıpları yapan Maccabi’ye cezayı kesen CSKA Moskova, ilk üç buçuk dakikada farkı iki topa çıkardı. Molaya giden Maccabi, yay gerisinden etkili dönerek oyuna ortak oldu ve ilk çeyreğin son beş dakikasına bir sayılık avantajla önde girdi. Başa baş ilerleyen mücadelede ilk çeyrek 21-24‘lük CSKA üstünlüğü ile geçildi.

İkinci çeyreğe de hızlı başlayan CSKA, farkı ilk iki dakikada üç topa çıkardı. Bu farkı çeyreğin önemli bölümünde korumayı başaran konuk ekip, ev sahibi ekibin geri dönüşünü bir kez daha önleyemedi. Farkı düşüren ve maça yeniden ortak olan Maccabi, farkı bire indirmesine rağmen De Colo’nun son saniye üçlüğü sonunda soyunma odasına 46-50 geride gitti.

MaccabiTel Aviv BC (@MaccabitlvBC)

İkinci yarıya etkili başlayan taraf Maccabi oldu. Michael Roll’un direksiyonda olduğu ev sahibi ekip, Caloiaro ve Wilbekin’in de Roll’a destek çıkmasıyla farkı iki topa çıkardı. Çeyreğin tamamını diken üstünde önde götüren Maccabi Tel Aviv, karar çeyreğine de 68-67‘lik skorla önde girdi.

Final çeyreğinde bir yerden sonra kontrolü ele alan CSKA Moskova, kalan bölümü önde götürdü. Nando De Colo liderliğinde zorlu deplasmanda zaman zaman git gel yaşayan CSKA Moskova, mücadeleden 86-89‘luk skorla galip ayrılarak ikinci haftayı da kayıpsız geçti.

İstatistik verilerine ulaşmak için tıklayınız


Yunus Emre Ak

Mail: [email protected] Twitter: @namidigerwhite

Website:

Bir yorum Yaz

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir